Mladá rodina se teprve zabydlovala v novém domě a teprve před pár týdny se rodiče malé Vanesky po dlouhém vztahu konečně vzali. Hezky nalinkovanou budoucnost jim ale nehoda zničila. „Srpnová dopravní nehoda, kde přišlo o život několik mladých lidí, otřásla celou Českou Lípou. Radním jsme proto předložili návrh, aby naše město uspořádalo veřejnou sbírku, kterou této českolipské rodině v nelehké životní situaci můžeme všichni pomoci alespoň finančně,“ říká starostka Romana Žatecká.

PENÍZE HNED

Ze strany České Lípy to není jediné gesto. Podle místostarosty Juraje Ranince je totiž zjevné, že pomoc potřebuje rodina okamžitě. „Kromě sbírky jsme proto na radě odsouhlasili také dvacetitisícový finanční dar, což je maximum, o jakém může rada rozhodnout. Dalších 60 tisíc korun chceme darovat ze zbylého výtěžku z letošního městského plesu. Návrh na jeho udělení předložíme zastupitelstvu na jeho zářijovém zasedání,“ dodal.

Jednání se uskuteční 5. září, o zřízení účtu i umístění kasiček, s nimiž se v rámci sbírky rovněž počítá, město občany informuje prostřednictvím svého webu nebo Městských novin. Informaci poskytne i Deník.

Nehoda se stala nad ránem 8. srpna. Vozidlo na cestě z Mladé Boleslavi do České Lípy náhle vybočilo z jízdního pruhu přímo do dráhy protijedoucího kamionu. „Vyšetřování nehody pokračuje. Čekáme na znalecké posudky, které jsme si vyžádali,“ řekla policejní mluvčí Ivana Baláková.