Termín, kdy budou moci zákonní zástupci přihlásit dítě na škole osobně, si každá škola stanoví samostatně a zveřejní na svých webových stránkách i na budově.

Vyhláškou stanovené školské obvody pro základní školy, jejichž zřizovatelem je město Česká Lípa:

Základní škola Partyzánská
Ulice: Akátová, Anenská, Bohušovická, Březová, Buckova, Česká, Českých bratří, Dvořákova, Foglarova, Hrubínova, Husova, Chelčického, Jabloňová, Janáčkova, Jaroslava Seiferta, Jasanová, Jasmínová, Javorová, Jilmová, K Pastvinám, Karla Poláčka, Krátká, Lesní, Lípová, Luční, Lukostřelecká, Máchova, Malá, Matouškova, Mikanova, Mimoňská, Moravská, Na Ptačí louce, Na Vyhlídce, Nebeského, Nová, Partyzánská, Pivovarská, Pod Hůrkou, Poříční, Rousova, Růžová, Slovenská, Strmá, Svárovská, Šeříková, Šípková, Šrámkova, Topolová, Trnková, U Kapličky, U Katovny, U Kovárny, U Mlékárny, U Rybníčku, U Výtopny, Úvoz, Vachkova, Višňová, Vrchlického, Vřesová, Žitonická.

Základní škola Dr. Miroslava Tyrše
Ulice: 5. května, Alšova, Barvířská, Bulharská, Čs. armády, Dubická, Eliášova, Horova, Hrnčířská, Jarní, Klínová, Konopeova, Kozákova, Kožnarova, Letní, Mánesova, Na Kopečku, Plynárenská, Podzimní, Polní, Sedláčkova, Smetanovo nábřeží, Studničkova, Svatopluka Čecha, Svojsíkova stezka, Škrétova, Tovární, U Brodu, U Jatek, U Kola, U Obecního lesa, U Ploučnice, Válečných zajatců, Vohradského, Zimní.
Část města: Dubice (ulice K Peklu, Litoměřická, U Pískovny).

Základní škola Pátova
Ulice: Arbesova, Bezručova, Erbenova, Havlíčkova, Jeřábkovo náměstí, Jindřicha z Lipé, Jiráskova, Klášterní, Loretánská, Mariánská (po obou stranách od budovy O2 směrem k náměstí), Masná, Mikovcova, Mikulášská, Mlýnská, Moskevská (od náměstí T. G. Masaryka po křižovatku s Jiráskovou), náměstí Dr. Edvarda Beneše, náměstí Osvobození, náměstí T. G. Masaryka (vyjma č. p. 1), Palackého náměstí, Paní Zdislavy, Panská, Pátova, Prokopa Holého, Roháče z Dubé, Sokolská, Škroupovo náměstí, Tržní, U Průmyslovky, U Synagogy, U Vodního hradu, Vězeňská, Zámecká, Žižkova.

Základní škola Slovanka
Ulice: Antonína Sovy, Bendlova, Českokamenická, Děčínská (severní strana), Hálkova, Heroutova, Kovářova, Na Nivách, Příčná, Slovanka, U Hřiště, U Střelnice, V Cihelně, Wolkerova, Zahradní, Západní, Železničářská.
Část města: Manušice.

Základní škola a Mateřská škola Jižní
Ulice: Boženy Němcové, Děčínská (jižní strana), Hornova, Jiřího z Poděbrad, Jižní, Kinského, Na Blatech, Nawkova, Pod Holým vrchem, Ronovská, Ruská, Salusova, Tylova, V Aleji, Větrná, Vrbová.
Část města: Dolní Libchava (ulice K Můstku, Libchavská, U Šporky).

Základní škola Školní (Sever)
Ulice: Havířská, Josefa Maštálka, Mariánská (po obou stranách od budovy O2 směrem nahoru včetně dětského domova), nám. T. G. Masaryka č. p. 1, Okružní, Příbramská, Sadová, Severní, Střelnice, Školní, U Spojů, Uranová, Zoubkova.

Základní škola Šluknovská (Lada)
Ulice: Borská, Bratří Čapků, Cvikovská, Dolní, Emila Filly, Jáchymovská, Jana Zrzavého, K Rozvodně, Komenského, Kunratická, Lomená, Pihelská, Pražská, Sloupská, Šluknovská, Špálova, U Rokle, Ústecká.
Část města: Častolovice, Lada.

Základní škola 28. října (Špičák)
Ulice: 28. října, Alexandrovská, Bardějovská, Berkova, Bohuslava Martinů, Brněnská, Budyšínská, Červeného kříže, Dlouhá, Dukelská, Hornická, Hradecká, Jana Wericha, Jihlavská, K Vodárně, Kolínská, Kutnohorská, Liberecká, Lužická, Moskevská (od křiž. s Jiráskovou směrem k nemocnici), Myslbekova, Na Jílech, Na Svahu, Na Výsluní, Nerudova, Norská, Pavla Wonky, Pod Špičákem, Purkyňova, Rudolfa Hrušínského, Sluneční, Starý Újezd, Štursova, U Kartounky, U Nemocnice, Újezd, Vladimirská, Východní, Zhořelecká, Žitavská.
Část města: Dobranov, Heřmaničky, Okřešice, Písečná, Stará Lípa, Vítkov, Vlčí Důl, Žizníkov.

Základní škola, Praktická škola a Mateřská škola Moskevská
bez spádového obvodu