„Chtěli jsme, aby byla výpočetní technika přístupná i pro naše klienty. Ti bohužel nemohou využívat veřejný internet v českolipské knihovně na náměstí kvůli schodům,“ vysvětluje Jaroslav Laško, ředitel občanského sdružení Centrum pro zdravotně postižené Libereckého kraje.

Osoby se zdravotním postižením a senioři budou mít k dispozici sedm počítačů. Jejich prostřednictvím tak budou moci nejen například komunikovat se svými blízkými, ale zejména rozšířit svou počítačovou gramotnost.

„Jednou týdně bude probíhat kurz základů práce na počítači a po zbývající dny si jejich účastníci budou moci získané znalosti procvičit sami v praxi,“ upřesňuje Jaroslav Laško s tím, že otevřeno budou mít od pondělí do čtvrtka od devíti do tří hodin odpoledne.

„Velké pozitivum je i to, že sídlíme hned u autobusového nádraží, a proto počítače budou dostupné i pro dojíždějící,“ doplňuje Anna Polívková, vedoucí českolipské pobočky Centra pro zdravotně postižené.

Počítačové středisko bylo vybudováno v rámci projektu „Cesta ke vzdělání II“ a jeho zprovoznění bylo možné i díky finanční podpoře Delphi Packard.