Už od prvního března bude mít Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská v Kamenickém Šenově, nejstarší sklářská škola na světě, nového ředitele. Školu povede umělec, dosavadní předseda její výtvarné rady a vyučující výtvarné přípravy a počítačové grafiky Pavel Kopřiva.

Ten totiž minulý týden vyhrál výběrové řízení na nového ředitele a jeho vítězství a jmenování do funkce včera schválili a potvrdili krajští radní.

„Kopřiva je respektovaný umělec, který kromě Kamenického Šenova učí i na sklářské škole v Novém Boru a na univerzitě v Ústí nad Labem," komentovala jmenování ředitele krajská radní pro školství Losová. „Jsem ráda, že nový ředitel je znalý zdejšího prostředí sklářské školy a zároveň je obohacen pracovními a tvůrčími zkušenostmi i ze zahraničí. Věřím, že se rychle pustí do práce a přispěje k dalšímu rozvoji školy."

Na dotaz, co bude první věcí, kterou se bude v nové funkci ředitele zabývat, včera Pavel Kopřiva pro Českolipský deník odpověděl: „Velký význam přikládám informovanosti veřejnosti o kvalitách a možnostech naší umělecké školy, proto bude jednou z mých prvních aktivit cílená komunikace se žáky a jejich rodiči, tak jako s učiteli základní školy a základní umělecké školy," řekl Kopřiva.

Ve funkci střídá dočasnou ředitelku Hanu Ortovou Kubátovou, která byla pověřena vedením školy od loňského listopadu, kdy pod tlakem nespokojených rodičů, žáků i učitelů rezignoval bývalý ředitel Petr Kolč.

„Atmosféra ve škole je výrazně lepší než před rokem, cítím a pozitivně vnímám, že došlo ke změně v komunikaci mezi kolegy navzájem a mezi vedením školy a pedagogy. Myslím, že tato změna se pozitivně projevuje v klidu, který jsme jako učitelé získali pro svou práci a to dobře vnímají také žáci," popsal současnou atmosféru ve škole nový ředitel. Jak na jeho jmenování reagují kolegové? „V tomto krátkém čase jsem se zatím setkal jen s pozitivními reakcemi ze strany kolegů ve škole, ale i z veřejnosti," dodal Pavel Kopřiva.

Vedení kraje si od něj slibuje další stabilizaci školy a také navázání spolupráce s významnými sklářskými firmami jako je Preciosa Lustry nebo Lasvit.