Zbrusu nové zázemí v Poříční ulici nalezne až osmdesát pracovníků. Představitelé českolipské radnice tvrdí, že nové šatny pro VPP představují nezbytnou investici. „Bylo nutností vytvořit odpovídající zázemí pro pracovníky veřejně prospěšných prací,“ uvedl již dříve místostarosta města Juraj Raninec. Vybraná budova dříve sloužila jako garáž, neměla však takové využití, jako bude mít nyní. „Je potřeba, aby i tito lidé měli vytvořeny adekvátní podmínky pro svoji práci a tímto je mít budou,“ poznamenala starostka města Romana Žatecká.

JEŠTĚ LETOS

Řemeslníci v objektu vybourají vnitřní dělicí příčky, obvodový plášť a vyzdí nový prostor tak, aby vznikly samostatné šatny, sprchy a WC pro čtyřicet žen a čtyřicet mužů.

Pracovníky VPP využívá město nejčastěji k úklidu veřejných prostranství.
Česká Lípa chce 64 lidí na veřejně prospěšné práce

V rámci projektu rovněž vymění elektroinstalace a rozvody tepla, celá budova bude zateplena a osazena novými okny. Pokud bude vhodné počasí, měly by práce skončit nejpozději do druhé poloviny prosince tohoto roku. Podle uzavřené smlouvy mezi městem a stavební firmou VERSANA by mělo být hotovo do 15. prosince.