Společnost z Kamenického Šenova, která si vydobyla celosvětové renomé v oblasti realizací luxusních světelných řešení, dodala osvětlení do bezmála 70 exkluzivních prostor hotelu One&Only One Za'abeel. Ikonická stavba, která svým tvarem připomíná písmeno H, se stala novým symbolem luxusu a prezentuje jednou z tváří současné Dubaje.

Cílem výrobců bylo zároveň představit podmanivý půvab českého křišťálu a nabídnout hostům pohlcující zážitek, který přesahuje rámec běžného osvětlení a zároveň prezentuje různorodost výrobků Preciosa Lighting. „Propojení staletých sklářských technik s moderní estetikou vnáší do prostor hotelu nadčasový design. Škála navržených a vyrobených svítidel je velmi rozmanitá – zahrnuje moderní dekorativní kusy, ale i klasické křišťálové lustry,“ vysvětlil mluvčí Preciosa Lighting Jan Huk.

Pohádkový zámek Šípkové Růženky vytvořily z křišťálu zručné ruce sklářů a dalších profesionálů šenovské společnosti Preciosa Lighting.
V Paříži září křišťálový zámek od šenovských mistrů. Do kupy ho dávali tři roky

Designéři kladli důraz na zachycení podstaty celého komplexu, jehož interiéry se nesou v odstínech „bílého písku“. Tento termín se ve Spojených arabských emirátech používá pro neutrální barevné spektrum místní pouště. Zvolená paleta použitých barev má tak hosty harmonizovat a navodit elegantní atmosféru oázy uprostřed pulzujícího města.

Při vstupu do hotelového lobby ožívá téma městského resortu díky dynamické světelné instalaci Crystal Forest (Křišťálový les), kterou tvoří 18 křišťálových stromů, jež zdobí strop v délce 27 metrů. Speciální funkce navíc umožňuje hotelu nastavit různě dynamické světelné scény a navodit tak atmosféru, která přináší návštěvníkům emotivní zážitek.

Preciosa vybavila svítidly luxusní resort v Dubaji.Preciosa vybavila svítidly luxusní resort v Dubaji.Zdroj: Aleš Vysloužil

V interiérech hotelu dále září svítidla z opálových či křišťálových perel dodávající prostoru nádech luxusu a sofistikovanosti. Designéři vytvořili pro hotel v Dubaji instalaci dlouhou 45 metrů, která se skládá z bezmála 900 ručně foukaných opálových perel a je vůbec nejdelším objektem z řady Signature Designs, který kdy Preciosa vyrobila.

S moderním designem zdařile kontrastuje komplex 62 kusů klasických křišťálových lustrů, které ozařují velký taneční sál a dodávají mu opulentní vzhled nejokázalejšího prostoru, kterým hotel disponuje pro své bankety a plesy.

„One Za'abeel je pro nás výkladní skříní, v níž můžeme představit široké spektrum našich mistrovských děl. Všechna svítidla jsou jedinečná, nadčasová a reprezentují jak uměleckou zručnost, tak i naši vášeň pro inovativní design. Rozsah zakázky potvrzuje pozici společnosti Preciosa Lightening coby klíčového partnera luxusních developerských projektů po celém světě,“ komentuje úspěch české společnosti obchodní a marketingový ředitel Preciosa Lighting Vladimír Kadlec.

Mohlo by vás zajímat: Křišťálový chrám v Kunraticích u Cvikova přivítal zpět své Boží oko

Zdroj: Deník/Miloslava Kroužková