I přes úspěšnou akci, při které občané České Lípy upozorňovali Městský úřad na nelogické dopravní značení, zůstalo na silnicích mnoho zmatených, nebo dokonce nebezpečných křižovatek bez řádného označení.
S jednou takovou se mohou řidiči setkat přímo na hlavní třídě, pár desítek metrů od radnice.
Řidič projíždějící ulicí Jindřicha z Lipé směrem od náměstí T.G.M. vzhledem k absenci dopravního značení vůbec netuší, že je na hlavní silnici. Musí proto dávat přednost jak těm, kteří na hlavní třídu přijíždí zprava směrem od Škroupova náměstí, tak při odbočování vlevo do ulice Berkovy musí dát přednost řidičům, kteří na hlavní třídu míří od obchodních domů.
Tito oba řidiči však mají silnici označenu jako vedlejší a musí dávat přednost také. Výsledek je takový, že všichni a zároveň nikdo přednost nemají. Řidiči stojí, navzájem se pouštějí a tiše si myslí své o znalostech předpisů toho druhého.
O to zajímavější je celá věc v tom, že křižovatkou bez přednosti projedou mnohokrát denně i strážníci Městské policie a ani ti dosud na problém neupozornili. „Za osm let, co zde působím, tu žádnou dopravní nehodu nepamatuji,“ sdělil ředitel Městské policie Lubomír Mery. „Nejsem odborník na dopravní značení, ale dám podnět na technický odbor i odbor dopravy města, aby se věcí zabývaly,“ dodal.
O zmateném značení křižovatky jsme informovali také českolipského místostarostu Jana Stejskala.
„Při výměně lamp veřejného osvětlení došlo k sejmutí dopravní značky, která hlavní ulici označovala. Samozřejmě není možné takto neoznačenou křižovatku v centru města nechat. Osobně dohlédnu na urychlenou nápravu,“ objasnil nepřehlednou situaci místostarosta.
„Děkujeme všem občanům, kteří nás o podobných omylech v dopravním značení informují a doufáme, že i do budoucna informovat budou,“ dodal na závěr.

Další zprávy z regionu najdete zde