Pondělí 25. června: Zásah po výbuchu plynu nacvičovali na Slovance hasiči, záchranáři, policisté a městští strážníci. Více informací a fotogalerie ZDE: Zraněné zachraňovali vrtulníkem ze střechy paneláku

V galerii Šatlava na radnici v Dubé začala výstava, která připomíná atentát na říšského protektora Reinharda Heydricha. Otevřená bude až do 29. července. Čtěte ZDE: V Dubé zahájili výstavu o atentátu na Heydricha

Úterý 26. června: Známý novinář a spisovatel Stanislav Motl uvedl v novoborském kině americký dokument Poslední let Petra Ginze. I přesto, že je Motl v současné době hospitalizován v nemocnici, neváhal podepsat revers a za diváky do Boru se vydal. 

„Když za mnou přišli američtí filmaři, že by chtěli natočit film o Petru Ginzovi, měl jsem z toho obrovskou radost, je to totiž mé životní téma," říká Stanislav Motl. Petr Ginz je dnes celosvětový fenomén. Příběh nadaného židovského chlapce zasáhl duše lidí po celém světě. Do svých 16 let nakreslil a namaloval více než 170 obrazů, napsal dva deníky a desítky povídek. Miloval hvězdy a svět hrdinů Julese Verna. V terezínském ghettu vedl undergroundový časopis Vedem.

Motl, který měl pro diváky připraveno také překvapení v podobě vlastního krátkého filmu, ve kterém přiblížil život Petra Ginze a dokonce zachytil i unikátní výpovědi Ginzových přátel, kteří s ním byli v Terezíně. Diváci si z filmu odnášeli nejen zážitky, ale někteří z nich i podepsané knihy, které si mohli před projekcí zakoupit.

Středa 27. června: Kvůli alarmujícím číslům v počtu výskytu rakoviny plic a chronické obstrukční plicní nemoci, českolipská nemocnice zcela otevřela své plicní oddělení, aby se lidé mohli přijít vyšetřit zadarmo a bez objednání. Podrobnosti ZDE: Primářka: Onemocnění plic mnoho pacientů podceňuje. Přicházejí pozdě

Čtvrtek 28.června: Vesnicí roku 2012 v Libereckém kraji se stal podkrkonošský Studenec. Obce z Českolipska získaly v rámci soutěže dvě ocenění. Zástupci Polevska převzali Zlatou cihlu za opravu kostela Nejsvětější trojice, za podporu a rozvoj školství porota ocenila Kravaře. 

Pátek 29. června: Skončil školní rok. Kantoři ohodnotili celoroční práci školáků v lavicích řadou čísel na vysvědčení a žáci i studenti si teď mohou užívat dva měsíce letních prázdnin. Fotogalerie ZDE: Hurá, prázdniny. Na koupališti slavili konec školního roku

Sobota 30. června: Na hrázi Hamerského jezera se za hojné účasti malých i velkých rybářů konaly tradiční závody „Hamerská zlatá rybka", které pořádají místní rybáři za přispění obce Hamr na Jezeře.

Neděle 1. července: Odstartoval 3. ročník fotosoutěže o nejhezčí fotografii Nového Boru a okolí, tentokráte na téma Architektura Nového Boru. Fotografie s krátkým textem mohou soutěžící posílat až do konce roku na e-mail tic@novy-bor.cz. Došlé snímky budou příští rok k vidění na výstavě v infocentru.