Pondělí 5. listopadu: Celkem 24,3 milionu korun se podařilo městu Česká Lípa získat jako dotace z Evropského fondu regionálního rozvoje a Státního fondu životního prostředí na zateplení Základní školy Špičák. Práce by mohly začít příští rok v létě.

Úterý 6. listopadu: Výšku svého vozu přecenil šestadvacetiletý řidič, který v úterý dopoledne uvízl s nákladním mercedesem pod mostem v Mánesově ulice v České Lípě. Na hodinu pak zablokoval průjezd z Dubice do centra města.

Středa 7. listopadu: Po čtrnácti měsících od brutálního mačetového ataku v Novém Boru usedla pětice útočníků na lavici obžalovaných. Jednání jsou neveřejná. Čtyřem z útočníků hrozí až výjimečné tresty. Čtěte ZDE: Šlo o život, řekl soudu znalec o mačetovém útoku v Novém Boru

Čtvrtek 8. listopadu: Úřad práce zveřejnil informace o nezaměstnanosti v Libereckém kraji. Ta na Českolipsku zůstala na stejné úrovni 11,2 procent, uchazečů o práci mírně ubylo na 5960. Na jedno volné místo připadá bezmála 16 uchazečů.

Pátek 9. listopadu: Na Lesním hřbitově v Novém Boru proběhl pietní akt u příležitosti Dne válečných veteránů. Celosvětový Den válečných veteránů připadá na 11. listopad a je věnován památce účastníků válečných konfliktů.

Sobota 10. listopadu: S jednodenním předstihem oslavili sv. Martina v Horní Libchavě. Na zámku se konal jarmark a nechyběla tu svatomartinská husa a první letošní víno. Fotogalerie ZDE: Na zámek v Horní Libchavě přijel svatý Martin

Neděle 11. listopadu: Se sedmi lahvemi alkoholu přistihla ostraha obchodního domu v České Lípě devatenáctiletého zloděje. Ten v tomto týdnu nekradl ve stejném obchodě poprvé, během několika uplynulých dnů si odtud bez placení odnesl celkem 26 lahví alkoholu a dvě bagety. Za krádež mu hrozí dvouleté vězení.