Dveře obřadních síní se dnes netrhnou. Datum sňatku 7. 7. 2007 chtějí mít na oddacích listech desítky párů. Je evidentní, že obavy z data, které je podle astrologů a numerologů nevhodné, snoubenci nemají. „V tento den bude ve městě Česká Lípa oddáno celkem 23 párů,“ říká starostka města Česká Lípa Hana Moudrá.
Svatební obřady se dnes budou konat od 9 hodin ráno, poslední svatba je připravena na pokročilou večerní hodinu, na 21.45 hodin. Na českolipské radnici se uskuteční celkem 13 svateb a budou zde probíhat od rána až do odpoledních hodin. „Určitě nezapomenutelným okamžikem bude jedna zlatá svatba, kterou na českolipské radnici uzavře pár po 50 letech manželství,“ vyzdvihuje starostka Hana Moudrá.
Oddávat se bude i v ambitu českolipského vlastivědného muzea a galerie. „První z těchto obřadů se uskuteční v zahradě místního muzea, dalších osm svateb pak bude přímo v ambitu,“ upřesňuje vedoucí oddělení matriky Iva Horáková. Ambit muzea dnes zažije také raritu, uskuteční se zde „dvojsvatba“, tzn. v jednom okamžiku budou oddány dva páry.
Také v obřadní síni zákupského městského úřadu, která se nachází na zákupském zámku mají v tento den napilno. „Máme nahlášeno deset svateb, z toho jedna se odehraje v zámeckém parku. Zájemci o tento termín se hlásili již od druhého ledna a prakticky v ten samý den bylo obsazeno,“ potvrdila enormní zájem o magické datum matrikářka Romana Gabrielová.
Když pak během čtrnácti dnů jedna z dvojic termín odřekla, téměř okamžitě jejich místo zaujala jiná. Romana Garbielová také dodala, že již nyní mají několik zájemců na další magické datum, které připadá na 8. srpna 2008.
Rušno bude během dnešního dne i na zámku Lemberk, kde si své ano řekne deset párů. „Jeden církevní obřad je naplánován také v místním kostele,“ doplnila Emilia šlamborová z matriky radnice v Jablonném v Podještědí.
V Mimoni naopak příliš velký zájem není. Je to také proto, že místní obřadní síň prochází rekonstrukcí. „Máme nahlášené tři svatby, které se odehrají v zahradách u místního kostela,“ uvedla Vendula Böhmová z mimoňského městského úřadu. Naprosto nulový zájem o sňatek v den s magickým datem hlásí například Kamenický Šenov.