Sobotní odpoledne na náměstí T. G. Masaryka v České Lípě bude patřit zábavě i živému vysílání zpravodajské relace. Právě tady pokračuje roadshow Prima jede… za vámi, s níž do Lípy přijedou i moderátoři TV Prima.

Zprávy FTV Prima budou na místě moderovat Terezie Kašparovská a Tomáš Hauptvogel, samozřejmostí je i vysílání dalších relací, a také velký doprovodný program, který startuje už v 15 hodin.

„Do Lípy se moc těším! Ostatně jako na každý výjezd mezi naše diváky. Jsou naší nejlepší inspirací," říká moderátorka Zpráv FTV Prima Terezie Kašparovská.

„Česká Lípa je krásné město, kam se po letech opět moc rád podívám. Miluju hlavně okolí České Lípy. V bývalých vojenských prostorech je nádherná příroda jako stvořená pro horská kola. Stejně tak úžasná je i řeka Ploučnice. Nad Českou Lípou se neskutečně klikatí a vodáci nepotkají třeba dva dny jedinou vesnici. Lípu a její okolí mám vážně moc rád a mrzí mě, že nebudeme mít víc času vyrazit i mimo město," dodává Tomáš Hauptvogel, který na severu Čech vyrůstal.

K České Lípě má blízko i Lucie Šilhánová, která žila v nedaleké Mladé Boleslavi. Šilhánová do Lípy přiveze Divácké zprávy, Miroslav Šimůnek VIP zprávy a Krimi zprávy naservíruje Michal Janotka, který coby Brňák ujede za diváky více než 300 kilometrů. „V České Lípě jsem ještě nikdy nebyl, přeci jen je to od Brna kus, tak se těším na lidi, město i atmosféru. Věřím, že diváci nezklamou a opět si pořádně užijeme," doplňuje moderátor Krimi zpráv Michal Janotka.

V České Lípě proběhne také velký doprovodný program, který v 15 hodin odstartuje Petr Vágner.

Zpívat budou Maxim Turbulenc či muzikálové hvězdy Bořek Slezáček, Tomáš Löbl a Genny Ciatti, na nejmenší čeká skákací hrad, malování na obličej, nafukování balónků a různé soutěže.

Navíc i v České Lípě probíhá projekt Koruna za kilo, v rámci něhož je možné se zbavit drobného nepotřebného elektra a přispět na dobrou věc s partnerem roadshow Prima jede… za vámi, společností ASEKOL.

„V době od 2. května do 7. srpna, kdy bude Prima se svým kamionem na cestách, budeme ve všech zúčastněných městech vážit, kolik kilogramů starého elektra lidé do červených kontejnerů a sběrných dvorů donesou. Nejúspěšnější město získá šek na 30 tisíc korun, který může použít na dobročinné účely. Druhé město vyhraje dvacet a třetí pak deset tisíc," říká k soutěži mluvčí společnosti ASEKOL Martina Ďaďová. Ten, kdo přinese nejvíce drobného elektra, získá chytrý telefon.

Roadshow Prima jede… za vámi proběhne pod záštitou města Česká Lípa.