Křest ohněm pro pořadatele domácích fotbalových zápasů Arsenalu Česká Lípa se blíží. Na českolipský stadion totiž v neděli zavítají pražští Bohemians 1905 k prvnímu kolu poháru ČMFS a s nimi i mnoho jejich fanoušků.
Ti jsou společně s brněnskými, ostravskými či sparťanskými fanoušky považovaní za nejvěrnější svému klubu a také za ty nejtvrdší.
Na zápasy mimo hlavní město pražské klokany doprovází pravidelně několik stovek nejvěrnějších a stejný nápor zelenobílých fandů proto mohou očekávat i na stadionu u Ploučnice.
O tom, že v nedělní podvečer to nebudou mít pořadatelé vůbec jednoduché, nasvědčuje i fakt, že ve středu se na přípravném utkání Bohemky proti Žižkovu sešly téměř tři tisícovky fotbalových nadšenců a v kotlích bylo skutečně rušno. V tomto zápase druholigoví klokani Viktorku z první ligy porazili, a o to více svému klubu věří i v zápase proti nováčkovi fotbalové divize, českolipskému Arsenalu.
Velkou podporu od fanoušků očekává i trenér klokanů Pavel Hoftych, který se nechal slyšet, že do České Lípy jedou jednoznačně pro postup. „Těšíme se na podporu fanoušků,“ uvedl na oficiálním webu Bohemky.
Nedělní počasí odhadují meteorologové na prosluněné a dá se tedy očekávat, že tribuny budou skutečně plné. Jak jsou na to ale připravení v České Lípě, kam na fotbal pravidelně chodí jen desítky a v lepším případě stovky fanoušků a pořadatelé mají jen pramalé zkušenosti s velkým fotbalem? Jsou dostatečně připravení na nápor skutečných fotbalových hooligans, kterými fanoušci klokanů bezesporu jsou?

„Jsme si vědomi toho, že naši stálí pořadatelé se nemohou postavit proti fanouškům Bohemians. Střízlivý odhad, který vychází z průzkumu, hovoří o tom, že by jich sem mělo dorazit přibližně tři sta. Najali jsme proto specializovanou bezpečnostní agenturu, která bude na klid na stadionu dohlížet,“ říká Tomáš Karlík, výkonný ředitel Arsenalu ČL. „Členů bezpečností agentury by na místě mělo být podle předběžné domluvy osmnáct. Našich pořadatelů pak přibližně desítka,“ dodává s tím, že vedení klubu je v souvislosti s nedělním zápasem v kontaktu jak s městskou, tak i se státní policií.
To potvrzuje i mluvčí českolipské policie Ivana Baláková. „Na nedělní odpoledne jsme posílili hlídkovou i pořádkovou službu a budeme připraveni zajistit dohled nad veřejným pořádkem,“ sdělila.
Jak se s tím pořadatelé společně s policií vypořádají, se ukáže až v neděli. Všichni očekávají a doufají v klidný průběh. Že dojde k minimálně slovním potyčkám mezi fanoušky klokanů a Arsenalu je ale téměř jisté. Sektor pro příznivce hostujících Bohemians je totiž vymezený hned vedle hlavní tribuny, kde během domácích zápasů Arsenalu vře kotel českolipských fandů, který by se v porovnání s fanklubem pražských klokanů dal nazvat spíše kotlíkem.