Zapojte se do ON-LINE ROZHOVORU. Zeptejte se nejznámějšího českého hledače štěchovického pokladu Josefa Mužíka na to, co Vás zajímá.

ON-LINE ROZHOVOR NAJDETE ZDE

Odpovídat bude Josef Mužík v pondělí 8.října od tří do pěti hodin odpoledne.

S žádostmi o příspěvek v rámci státní podpory Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón České Republiky pomohou žadatelům úředníci novoborského Městského úřadu.
Příspěvky z tohoto programu se poskytují za účelem záchrany, zachování a zhodnocení památkových hodnot a na podporu oprav objektů, kde dochází k využití pro kulturně výchovnou nebo jinou veřejně prospěšnou činnost,
Možnost získání finančního příspěvku je určena vlastníkům nemovitých kulturních památek zapsaných v ústředním seznamu nemovitých kulturních památek.
„Podklady požadované Ministerstvem kultury, nutné pro podání žádosti, obdrží žadatelé na stavebním úřadě a úřadě územního plánování, pracovišti památkové péče na Městském úřadu v Novém boru,“ sdělila pracovnice památkové péče Michaela Engelhartová.
„Žadatelům poradíme jaké mají doložit podklady i jak správně žádost vyplnit. Tímto krokem se snažíme více otevřít lidem a pomoci jim s krocením úředního šimla,“ dodala s úsměve Michaela Engelhartová.
Vyplněné žádosti a všechny potřebné doklady musí odevzdat žadatelé na Městský úřad do konce října letošního roku. Městský úřad je pak předá ministerstvu kultury.

Další zprávy z regionu najdete zde