V řeči čísel vypadá rozpočet takto: příjmy činí 683 milionů korun, výdaje 780 mil. Rozdíl, tedy konkrétně 105 milionů, bude hrazený z trvalého investičního fondu.
Tato situace se nelíbila hned několika zastupitelům. Zastupitel za stranu zelených upozornil na nejistotu, která se dotkne v příštím roce hospodářství města. „Hospodář musí počítat vždy s horší variantou,“ řekl a navrhl, aby zastupitelé radši než schodkový rozpočet přijali rozpočtové provizorium, které by mělo trvat po dobu prvního čtvrtletí příštího roku.
To odmítla starostka Hana Moudrá s tím, že město má již zažádáno o dotace na příští rok a podmínkou jejich udělení je schválený rozpočet. Proti rozpočtovému provizoriu byl i zastupitel Petr Máška: „Tak hluboko, abychom museli schválit rozpočtové provizorium, jsme dosud neklesli. Spíše bychom měli hledat další příjmy a šetřit.“
Následně se rozpoutala debata o finančních rezervách města a zejména o penězích, které dluží občané městu v neodvedených poplatcích za komunální odpad za posledních sedm let. Dlužná částka by měla dosahovat až pětadvaceti miliónů korun a podle slov starostky Hany Moudré již město oslovilo osm firem zabývajících se vymáháním pohledávek. Výsledky jejich nabídek bude město projednávat na některém z příštích zasedání.
K nespokojenosti některých zastupitelů byla změněna pravidla pro využívání investičního fondu. Peníze z něj budou použité na splátky jistin z úvěru na bytové domy Lada (12 mil.) či pro potřeby Sportareálu (15 mil.).