Peníze jsou určeny pro 1 200 novoborských sklářů, kteří už více než tři měsíce nedostávají mzdu. Patronem sbírky se stala Nadace Euronisa v Liberci.

„Ano, skutečně mohu potvrdit, že máme už jeden milion korun. Věřil jsem, že touto sbírkou oslovím řadu lidí a společností a jsem velmi potěšen solidaritou, která mezi lidmi v tak složité době vládne,“ říká poslanec za Českolipsko Cyril Zapletal (ČSSD). „Chtěl bych touto cestou poděkovat všem dárcům, kterým není situace postižených sklářů lhostejná,“ dodává.

„Předpokládáme, že akce poběží do konce dubna letošního roku. V prvním květnovém týdnu pak vyplatíme peníze sklářům přímo v Crystalexu v Novém Boru ve spolupráci s odborovou organizací,“ připomíná poslanec.

„Je evidentní, že bez podpory slušných lidí a společností bych nebyl schopen sbírku zorganizovat a dát dohromady první milion korun. A pevně věřím, že jich bude do konce dubna víc,“ uzavírá Cyril Zapletal.

Všichni další zájemci, kteří chtějí sklářům pomoci, se mohou obrátit na Nadaci Euronisa v Liberci, nebo přímo na regionální kancelář Cyrila Zapletala v České Lípě.