Naopak, díky novému projektu budou moci získat smysluplnou odbornou praxi, která je efektivně připraví pro budoucí povolání. „Společný projekt univerzity, Institutu Svazu průmyslu a Škody Auto odstartoval před prázdninami a první studenti se do něj budou moci zapojit v následujícím semestru,“ řekla mluvčí univerzity Jaroslava Kočárková.

Výsledkem má být, aby praxe v průmyslových firmách nebyla ztrátou času, kdy student vykonává podřadné práce, ale naopak rozšířením jeho znalostí ze školy. V Liberci se do projektu zapojila fakulta strojní, fakulta mechatroniky, informatiky a mezioborových studií, fakulta textilní a Ústav zdravotnických studií TUL.

„Cílem projektu je také usnadnit studentům i akademickým pracovníkům výběr poskytovatele praxe a uvádět potřebné informace,“ uvedl Lubomír Pešík ze strojní fakulty.

Institut svazu a průmyslu proto pro zájemce vytvoří internetovou aplikaci, která firmám umožní nabídku praxí představit a ve které budou informace k dispozici studentům. Ti budou moci po absolvování některých praxí získat i certifikát.

Projekt se studentům a firmám představí také letos v prosinci na pravidelném veletrhu pracovních příležitostí, který liberecká univerzita pořádá.