Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Protestují proti ceně za teplo

Doksy – Lidé v Doksech se hromadně bouří proti výši stanovených záloh za teplo. Na důkaz svého nesouhlasu vrací dodavateli tepla, liberecké firmě Lenoxa, nepodepsané doložky o ceně a obrací se se stížnostmi na Energetický regulační úřad (ERÚ).

10.2.2010 3
SDÍLEJ:

Podle soudkyně nejsou majitelé Lenoxy schopni uspokojit nezajištěné věřiteleFoto: Deník/Petr Šimr

Hned tři rozdílné ceny za teplo musí platit lidé v Doksech. Lenoxa tak nerespektuje doporučení ERÚ, který jí nařídil, že musí dodržet v jedné lokalitě stejné ceny, a to ve výši 719 korun za gigajoul.

Absolutně nejvíc požaduje na měsíčních zálohách v letošním roce dodavatel tepla po Městském úřadu v Doksech. „Z loňských 862 korun za gigajoul se nám cena zvedla na 919. Doložku o ceně jsme samozřejmě nepodepsali a obrátili jsme se na ERÚ, aby stanovil cenu, a současně s tím i na státní energetickou inspekci o přešetření ceny,“ sdělila vedoucí finančního odboru MěÚ v Doksech Eliška Pavinská.

Jako neplatnou vrací Lenoxe zaslanou přílohu o cenách i lidé ze sídliště Pražská, které zastupují Společenství vlastníků bytových jednotek.

Cena je přemrštěná

„Podle výpočtů Lenoxy bychom měli letos na zálohách platit 836 korun za gigajoul. Vzhledem k tomu, že ale máme v ruce rozhodnutí ERÚ, které dodavatel tepla zjevně odmítá respektovat, budeme platit jen 719 korun za gigajoul,“ podotkl Roman Bláha, předseda jednoho ze Společenství vlastníků bytových jednotek.

Nižší cena za teplo se ale týká jen sedmi společenství, která nemají již více než rok podepsanou smlouvu s Lenoxou. S výší stanovených záloh nesouhlasí ani ředitelka Mateřské školy Pražská Marcela Hrušková: „Na měsíčních zálohách po nás dodavatel chce 836 korun za gigajoul. Je to přemrštěná cena, a proto přílohu nepodepíši.“

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU NAJDETE V PRAVÉM SLOUPCI

Ta se stejně jako ostatní obrací na energetický regulační úřad a reklamuje i vyúčtování za loňský rok. 850 korun za gigajoul by měli platit lidé žijící v bytech, které spravuje Okresní stavební bytové družstvo v České Lípě.

„Ani my jsme nepodepsali doložku o ceně a namísto toho jsme se obrátili na ERÚ. Ten vydal rozhodnutí pro jedno ze společenství vlastníků, kterým stanovil jasnou cenu ve výši 719 korun za gigajoul a která je platná pro celou lokalitu Doksy. Vzhledem k tomu si ani Lenoxa nemůže svévolně účtovat různé částky svým odběratelům v jednom městě,“ dodal ředitel OSBD Č. Lípa Jiří Kladníček.

Své kroky Lenoxa stále odmítá komentovat. „Informace můžeme poskytnout jen na základě smluvní dohody s dohodnutou výší honoráře,“ odpovídá na dotazy.

Autor: Radmila Pokorná

10.2.2010 VSTUP DO DISKUSE 3
SDÍLEJ:
Policie. Ilustrační foto.

Případ uniklého formaldehydu řeší policie

Marek Pieter (SLK)

Euro není otázka, jestli ano nebo ne, ale kdy, řekl Marek Pieter

Naši prvňáci ze ZŠ K. H. Máchy Doksy

Každou středu vám představíme čerstvé prvňáčky z Českolipska.

ANKETA: Měla by být prostituce legalizována?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

ANKETA: Měla by se rozšířit jaderná elektrárna v Temelíně?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

Vyrábějí vlaky pro Rakousko. V České Lípě vznikne až tři sta jednotek vlaků

Česká Lípa – První dva vozy opustily továrnu v těchto dnech.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení