Program však měla po oba dva dny samostatný a své kroky směřovala především do místních firem a do zajímavých turistických institucí. Jako první ji přivítali v Muzeu Čtyřlístku v Doksech, kde se mimo jiné setkala i s autorem Čtyřlístku Jaroslavem Němečkem a jeho ženou Lucií.

Oba ji provedli muzeem a povyprávěli o jeho vzniku i o historii kreslených příběhů Bobíka, Pindi, Myšpulína a Fifinky. Poutavě Jaroslav Němeček přiblížil i vznik filmu o Čtyřlístku. „Čtyřlístek četl snad každý jako malé dítě," okomentovala návštěvu muzea Ivana Zemanová. Na žádost ilustrátora podepsala i návštěvní knihu a nakreslila do ní obrázek, což se běžným návštěvníků nepovoluje, aby nebyla brzy pokreslená.

Ivana Zemanová při středeční návštěvě Muzea Čtyřlístku v Doksech. Na snímku s autorem populárního komiksu Jaroslavem Němečkem.

První dáma nakreslila drobnou malbu za pár okamžiků, ke svému autogramu připojila obrázek psa s jitrnicí. Na oplátku si sama odvezla podepsanou knihu Čtyřlístku a balíček časopisů s autogramy Jaroslava Němečka, které chce rozdávat při návštěvách Klokánků a dětských institucí na svých dalších cestách.

Z Doks pak odjela obdivovat český granát do Turnova a zastavila se v Jedličkově ústavu v Liberci. Ve čtvrtek ji čekala návštěva rodinné firmy vyrábějící vánoční ozdoby v Poniklé a prohlídka Bozkovských jeskyní.