O zhruba tři týdny dříve, než měl spatřil světlo světa malý Michal Nikodym z České Lípy. Poprvé zakřičel v českolipské porodnici v 9:27 dopoledne a stal se tak prvním chlapečkem v novém roce v Libereckém kraji. První holčička se narodila v Jilemnici jen dvacet minut před ním.

„Do porodnice jsem nastoupila už třicátého, protože mám vysoký tlak. Snažila jsem se ho u sebe udržet co nejdelší dobu, ale vydržel to jen do nového roku,“ řekla novopečená maminka Klára Nikodymová.

Má ještě bratříčka

Malý Michal vážil při narození 2,86 kilogramu, měřil 47 centimetrů a nyní se má čile k světu. Poté, co se nechal vyfotit pro Deník, rozplakal se. Měl pravděpodobně hlad.

„Doma na Michálka čeká ještě o tři roky starší bratříček Karel. Ten se jmenuje po mě, jméno mladšího syna vybírala manželka. Druhé dítě jsme nijak zvlášť neplánovali, prostě to nějak přišlo samo,“ informoval šťastný tatínek Karel Nikodym.

Mamince Kláře bylo podle jejích slov jedno, zda se narodí holčička nebo chlapeček. Za nejdůležitější považovala zejména to, aby bylo miminko zdravé. „Jako první za mnou do porodnice přijela sestra a manžel. Toho vzbudili v osm hodin ráno, že už jedeme na sál. Malý Karlík je nyní u prarodičů,“ dodala maminka Klára Nikodymová.

Jako první přišla letos v Libereckém kraji na svět holčička Anna Zoe, jenž se narodila v 9:05 v jilemnické nemocnici. Při narození vážila 2,75 kilogramu.