Tak jako tehdy dýchl svou atmosférou dům na svou novou majitelku Danuši Novou, dýchne na návštěvníky atmosféra kouzelné kavárny, kterou zde před rokem otevřela. „Koupila jsem tento dům a zamyslela se, co bych zde mohla provozovat. Nejdříve jsem si hrála s myšlenkou penzionu. Zlom nastal, když jsem si uvědomila, jak moc si užívám a jsem šťastná, když ke mě přijde návštěva a chutná jim u mě," říká o začátcích Danuše Nová.

V kavárně v centru města mohou bez obav zhřešit i diabetici či lidé, kteří se ze zdravotních důvodů vyhýbají lepku. Klíčem k tomu je příprava zákusků podle zásad raw stravy, to znamená za použití pouze oříšků, semínek, syrového ovoce a zeleniny, připravovaných za syrova nebo při maximální teplotě 42 stupňů Celsia. „Raw kavárna Florian v České Lípě je jako spása pro lidi, co o jídle přemýšlejí a já jsem moc ráda, že mám tu možnost do ní chodit. Vše navíc podtrhuje úžasná atmosféra jejích prostor," říká Karolína Lukačková z České Lípy.

Novinky a inspirace

Za rok existence kavárny je zde vidět mnoho práce. Mezi letní Rybízový raw dort.Zdroj: Deníknovinky patří například raw nanuky, nebo takzvané naked (nahé) dorty. S novou inspirací přichází všichni zaměstnanci kavárny. „Máme to tak, že všichni, kteří pracují v kavárně, se střídají na všech místech. Chci, aby si vyzkoušeli celý proces, tedy jak kuchyň, tak i obsluhu. Tím pádem každý z našeho týmu vnáší osobní inspiraci. Díky komunikaci se zákazníky tak nad produkty přemýšlí, navíc ho to baví a má kreativní změnu," doplňuje Danuše Nová.

Majitelka si zakládá také na tom, aby se kavárna dále posouvala jak v trendech, tak ve vzhledu a možnostech pro zákazníky. „Připravujeme horní patro na rozmanité rauty, oslavy i svatby. Nemáme ani problém pro soukromou oslavu uzavřít zahrádku," vypráví majitelka. Kavárna hostí i různé kulturní akce, například koncerty nebo charitativní dražbu obrazů. Příští sobotu od 17 hodin si mohou zájemci přijít prohlédnout vernisáž fotografií Jana Sakaře. Ten zde vystaví osm černobílých fotografií, které vznikly během cesty po Skotsku v roce 2014. Snímky zachycují tichou rozervanost krajiny skotského severu, stopy člověka, nálady a emoce, které sychravá majestátnost divoké přírody vyvolává.

Horní patro kavárny, které se připravuje, si budou moci zájemci prohlédnout již za měsíc, a to právě na oslavě Café Florian, která proběhne 20. srpna. Na narozeninách si můžete nejen prohlédnout prostory, ale hlavně si skvěle pochutnáte. Pro návštěvníky bude připravený raut, spousty slaných i sladkých dobrot. Nebude chybět ani živá hudba a určitě jako vždy skvělá atmosféra. Lístky na tuto famózní akci jsou v prodeji od dnešního dne přímo v kavárně, nebo si o ně můžete s Deníkem zasoutěžit.

Soutěž o vstupné na první narozeniny

Chcete vyhrát vstupenky na srpnovou oslavu narozenin Café Florian? Stačí odpovědět na soutěžní otázku:

Z jakého století je historická zeď na zahrádce kavárny Florian?

Odpovědi posílejte na e-mail: ceskolipsky@denik.cz, a to do 15. srpna. Jeden vylosovaný výherce získá dva vstupy na narozeninovou oslavu v hodnotě 760 korun.