V rámci Libereckého kraje se první miminko narodilo přesně o tři hodiny dřív než malý Dominik, byla to Mariana a na svět přišla v Masarykově městské nemocnici v Jilemnici. Zdravá holčička měřila 51 centimetrů a vážila 4,13 kilogramu. Prvního chlapečka roku v kraji přivítali na svět v Jablonci nad Nisou v 3:36 hodin, Jan měřil rovného půl metru a vážil tři a půl kilogramu. Nejdéle čekali na první dítě v Liberci, holčička Aneta se narodila v 9:47 hodin.

První miminka, Mariana a Jan, dostanou tradičně od Libereckého kraje dary v podobě dětské kosmetiky, šeku na pět tisíc korun a pamětní hejtmanský zlatý dukát. Kvůli epidemické situaci hejtman Martin Půta novorozence tentokrát v porodnicích nenavštívil a dary poslal. „Letos musíme tuto tradici oželet. Rád bych popřál Honzíkovi a Mariánce, stejně jako všem dětem, které se narodí, do života hodně zdraví, štěstí a lásky,“ prohlásil hejtman Martin Půta.

Rodiče Marianky, manželé Bartoníčkovi, se rozhodli věnovat finanční dar od hejtmana na charitu. „Za narození našeho třetího miminka jsme vděční a s darem od Libereckého kraje jsme vůbec nepočítali. Proto bychom rádi přispěli na dobrou věc a poukázali jsme jej Domácímu hospici 14 pomocníků, který nově od letošního ledna působí v regionu Semilska, Lomnicka, Rokytnicka a z části Tanvaldska a Turnovska,“ uvedl Jan Bartoníček. Ten s ženou Annou sice žije na území sousedního Královéhradeckého kraje v Jičíně, spravují však spolu Dolení mlýn v Bradlecké Lhotě, jenž obdržel v roce 2016 titul Památka roku Libereckého kraje.

Loni se na první miminko narozené v Libereckém kraji čekalo až skoro do 11 hodin. Narodilo se v České Lípě v 10:47 hodin a byl to chlapeček Kristián.