Akci pořádá spolek Preškavští turisté, který na dopoledne připravil Oslavu 5. narozenin Stromů svobody a demokracie, na kterou večer naváže koncert energických Jedlinský Fischer Duo v sále Obecního úřadu v Prysku.

Preškavští turisté zvou k setkání při příležitosti oslavy již 5. narozenin Stromů svobody a demokracie na Ovčáckém vrchu, které sem před pěti lety zasadila obec Prysk při příležitosti oslav 17. listopadu spojených s rokem 1939 a 1989. Setkání se koná v pátek 17. listopadu od 10 hodin právě na Ovčáckém vrchu v Prysku. Připravena je občanské setkání jako tichá vzpomínka na události roku 1939 a 1989.

Předseda spolku Preškavští turisté Stanislav Kára k tomu říká: „Na toto setkání zvolna naváže koncert jedinečného dua Pavla Fischera a Jakuba Jedlinského, vynikajících muzikantů působících na věhlasných školách a nadále šířících svůj hudební um v Čechách i v zahraničí. Zvolili jsme toto Duo právě pro jejich přesah do různých hudebních žánrů. Koncert nabídne širokou škálu hudebních motivů z různých částí světa“.

Houslista Pavel Fischer má za sebou kromě jiného zkušenost s hraním v profesionálním hudebním tělesu Škampovo kvarteto, se kterým obehrál světová pódia, akordeonista Jakub Jedlinský vystupuje jako sólista s významnými profesionálními orchestry.

Oba muzikanti ve svých houslích a akordeonu propojují world music s jazzem a klasickou hudbou. Během koncertu, který proběhne 17. listopadu od 19 hodin na sále Obecního úřadu v Prysku, tak uslyšíte světové rytmy – od židovských písní po irské, zazní téma balkánské či ukrajinské. Akci podporuje jak obec Prysk, tak nad celou akcí převzal záštitu náměstek hejtmana Jan Sviták.

Marie Kárová

Podívejte se: Oslavy svatého Martina v České Lípě propršely. Účast byla přesto hojná

Zdroj: Deník/Petra Hámová