Psalo se před deseti lety 6. 1. 2003

Kriminalistům z České Lípy se podařilo již identifikovat kosterní ostatky dvou zavražděných mužů, které byly nalezeny v dubnu loňského roku v lesním prostoru nedaleko obce Zakšín na Českolipsku. Policie tehdy přijala oznámení o přibližném místě hrobu obou těl a provedla zde následnou prohlídku.

Na několika místech policisté kopali, až hrob našli. V té chvíli se rozběhlo naplno intenzivní vyšetřování tzv. „mord party" služby kriminální policie a vyšetřování. „V jámě hluboké zhruba jeden metr byly nalezeny v igelitovém pytly kosterní ostatky dvou mužů. Podle patologa byli oba střeleni pachatelem do hlavy. Dalším šetřením se nám podařilo zjistit, že se jedná o dva mladé muže z Liberce pohřešované již od roku 1994. Ti měli být v té době údajně zapleteni do majetkové trestné činnosti," uvedl jeden z kriminalistů mjr. Vlastimil V.

LEDEN 2005

Za bezmála jedenáct let starou dvojnásobnou vraždu byl odsouzen Jan Jarolímek z České Lípy. O patnáctiletém trestu ve věznici se zvýšenou ostrahou rozhodl s konečnou platností pražský vrchní soud, který tak v odvolacím jednání potvrdil verdikt Krajského soudu v Liberci z roku 2004. Jarolímek je ovšem už řadu let na útěku a policie po něm marně pátrá.

Jarolímek podle soudů zavraždil v roce 1994 dva mladíky ve věku 22 a 19 let, kteří si k němu zřejmě přišli směnit ukradené valuty. Po vraždách zmizel.

Obžalovaný nebyl nikdy vyslechnut. Vše se objasnilo až po delší době, kdy se odhodlal promluvit svědek. V hrobě a v lebce jedné z obětí navíc našli policisté střely z pistole, která byla v roce 1995 nalezena při prohlídce Jarolímkovy chaty.

LEDEN 2013

Jan Jarolímek je podle databáze hledaných osob Policie ČR stále na útěku. Za vraždu, vydírání, krádeže a uchovávání zbraní a výbušnin mu soudy vyměřily celkem 21 let vězení. Může vystupovat i jako Jan Krbeček.