Závodníci změřili své síly ve čtyřech soutěžních kategoriích, odpovídajících národnímu zkušebnímu řádu, v poslušnosti a obraně. Letošní závod byl navíc vůbec poprvé zařazen do Krajské ligy Libereckého kraje.

„Nejlepším obranářem se stala fena Brita z Lounského chovu psovoda Pavla Jandíka z libereckého Klubu chovatelů belgických ovčáků,“ upřesnila ředitelka závodu Daniela Rimpelová ze Základní kynologické organizace Doksy a dodala, že nejlepší obranář si po zásluze odvezl kromě poháru také uzenou kýtu.

Dokské kynology reprezentoval Milan Martinec se psem Brixem a Jiří Kočíř se psem Borkem. A že tak činili nanejvýš úspěšně je důkazem obsazené třetí a druhé místo v kategorii základního minima.

„Malým pohárem jsme ocenili také nejstarší soutěžící. Tou se mezi psovody stala šestašedesátiletá Věnceslava Pokorná z Hrádku nad Nisou. Veteránem mezi čtyřnohými závodníky byl desetiletý německý ovčák Fin Leony Říhové z Vratislavic,“ doplňuje Daniela Rimpelová.

Závodníci na prvních třech místech obdrželi medaile a kvalitní krmivo pro psy. Všichni soutěžící dostali diplom, koláče a plnou tašku psích pamlsků.