Paní učitelky se zaměřily na hlavní předměty – český jazyk, matematiku a Náš svět. Škola uvedla, že její družina bude fungovat v čase od 6:00 do 16:30 hodin a děti budou trávit čas v odděleních školních družin nebo, co nejvíce venku.

"Dnes se ve škole i vařilo. Vše proběhlo za přísných bezpečnostních opatření, ale všichni jsme to dali. Kuře na paprice snad udělá každému žáčkovi radost, takže paní kuchařka vydávala i nemálo "přídavků". Paní vychovatelky využily odpoledne slunečného počasí a trávily spolu s dětmi odpolední čas venku na školním hřišti," sdělila zástupkyně ředitele školy Eva Jetenská.

Povinné roušky

Radost z nástupu alespoň prvních dvou ročníků mají na školách napříč Libereckým krajem. „Jsme rádi, že aspoň někteří žáci do školy nastoupili,“ shrnul ředitel liberecké ZŠ Dobiášova Ivo Svatoš.

Žáci to ale nebudou mít jednoduché. Roušky jsou povinné po celou dobu výuky, ve třídách i společných prostorách. Výuka se obnovila i ve speciálních školách, a to pro všechny ročníky. V základních a středních školách mohou probíhat i prezenční individuální konzultace.

Ve třídách se musí intenzivně větrat, a to i během výuky, aby docházelo k obměně vzduchu a omezení šíření nákazy. V provozu jsou i školní jídelny a družiny.