„Na podzim 2020 jsem si ani ve snu nedokázal představit, s čím vším se budeme muset v dalších letech vypořádat. Dopady pandemie covidu a ruské agrese na Ukrajině měly a stále mají zásadní vliv nejen na ekonomiku, ale i společenskou náladu v naší zemi. Přes dvacet let se snažím pracovat ve prospěch Libereckého kraje a lidí, kteří v něm žijí. Nechci se schovávat před odpovědností a jsem dál připraven ze všech sil bojovat za zájmy našeho kraje a jeho obyvatel,“ objasňuje své pohnutky k opakované kandidatuře Martin Půta.

S důvody, které ho vedly rok před krajskými volbami k rozhodnutí kandidovat znovu na hejtmana, seznámil Martin Půta nejen členy SLK, ale v nadcházejících dnech je osobním dopisem vysvětlí také všem občanům Libereckého kraje.

„V uplynulých letech jsme v Libereckém kraji odstartovali celou řadu zásadních projektů, za které cítíme zodpovědnost a rádi bychom je v příštím volebním období dokončili,“ dodává Martin Půta. Zbytek kandidátky by měli Starostové pro Liberecký kraj představit do konce ledna.

V minulých krajských volbách v roce 2020 zvítězili SLK s výsledkem 38,57 % a v zastupitelstvu Libereckého kraje obsadili 22 křesel z celkového počtu 45.