Podepsaly se na něm tři noci a čtyři dny, které strávil na útěku Českolipskem. Velkému vyčerpání druhý den po svém dopadení podlehl.

„Pravděpodobně na následky stresu a vyčerpání," říká Nina Houfková, majitelka Českého ranče v Zákupech Podlesí, kde Skippy strávil poslední dva roky. „Je to pro nás hodně smutné. Měli jsme velkou radost, že se ho podařilo dopravit domů, ale klokánek to nakonec vzdal."

Tak rychlý konec na ranči nečekali. „Byli jsme po celou dobu průběžně v kontaktu s veterinářem, ale přišlo to taky rychle, že už jsme mu víc pomoct nedokázali. Nečekali jsme, že to takhle dopadne," přiznala rančerka.

Klid a teplo domovského ranče a dostatek vody a potravy nakonec nestačil. Už při dopadení ve čtvrtek byl Skippy viditelně vyčerpaný, apatický a ve špatném psychickém stavu. Na slámě v koňském boxu, kde si měl odpočinout a zotavit se, nakonec vydechnul naposledy.

Na své poslední pouti, na kterou se vydal sám, navštívil náměstí v Zákupech, vlakovou stanici v Božíkově i psí útulek v Dobranově. Ve své tragičnosti připomíná jeho pouť slavné putování lachtana Gastona z pražské ZOO, který při povodních v roce 2002 doplaval po Vltavě a Labi až do Německa, kde se ho podařilo odchytit a následně vyčerpáním uhynul.

Možná se teď Gaston a Skippy potkají v nějakém zvířecím nebi a budou si vyprávět o tom, co všechno zažili.