Zapojte se do ON-LINE ROZHOVORU. Zeptejte se nejznámějšího českého hledače štěchovického pokladu Josefa Mužíka na to, co Vás zajímá.

ON-LINE ROZHOVOR NAJDETE ZDE

Odpovídat bude Josef Mužík v pondělí 8.října od tří do pěti hodin odpoledne.

Radary a kamery sledovaly řidiče na čtyřech kontrolních stanovištích na pětikilometrovém úseku silnice I/38 z Jestřebí do Doks.
Kdo zde včera dopoledne porušoval dopravní předpisy, neměl úniku. Ani v okamžiku, kdy rychle otočil auto a snažil se vyhnout policejní kontrole. Byl dostižen a policista na motocyklu ihned vyřizoval přestupek.
V místech, kde letos zahynuli při nehodě již dva lidé, zaznamenali policisté včera během tří hodin 24 přestupků, z toho 19 kvůli nepřiměřené rychlosti a další kvůli předjíždění a telefonování za jízdy. Na místě vybrali 21 400 Kč, jeden z řidičů s pokutou nesouhlasil a věc bude vyřízena u správního orgánu.
Tím policie na severu Čech včera zahájila nový druh silničních kontrol. Vybírá riziková místa a sleduje jízdu řidičů na celém problémovém úseku. „Pokud řidič zjistí, že byla měřena rychlost radarem, předpokládá, že tím kontrola končí a myslí si, že dále může jet jak chce. Ve skutečnosti na dalších kilometrech silnice je sledován dalšími kontrolami,“ uvedl Jiří Ušák, vedoucí odboru dopravy severočeského policejního ředitelství.
Hlavně rychlost
Úsek od Jestřebí po křižovatku s odbočkou na Staré Plavy na silnici I/38 do Doks byl vybrán proto, že zde jezdí řidiči nepřiměřenou rychlostí a nehody jsou provázeny těžkými následky. Letos zde zahynul v květnu motorkář a začátkem září spolujezdkyně řidiče. Proto není náhodou, že zde řidiči platili pokuty především za vysokou rychlost.
Na úsecích s rychlostí do 70 a do 90 km jeli řidiči až 110 km/hod, ale všechny překonal mladý borec se značkou z Ústeckého kraje s Porche Cayane, kterému naměřili policisté 132 km/hod.
Řidič odmítl na místě zaplatit pokutu 2500 Kč s tím, že se odvolá. Když dostal doklady zpět, prohrábl kola a zmizel.
Síť měření
Směrem na Doksy se řidiči setkali celkem se čtyřmi kontrolami. První byla v Jestřebí, kde bylo radarem prováděno měření dodržování sedmdesátikilometrové rychlosti, druhé kontrolní stanoviště sledovalo v úseku jednoho kilometru zákaz předjíždění, třetí stanoviště sledovalo dodržování maximální rychlosti 90 km/hod, a čtvrté v lesním porostu u silnice sledovalo opět zákaz předjíždění.
„Podobné akce se postupně objeví na všech rizikových místech na severu Čech. Měření bude rozloženo opět do mnohakilometrového úseku. Všude, kde je příliš mnoho nehod a umírají tam lidé, budou prováděny kontroly tohoto typu,“ uvedl Ušák.

Další zprávy z regionu najdete zde