Úředníci na českolipské radnici mají od včerejška nového šéfa. Tajemníkem českolipského městského úřadu a tudíž nejvýše postaveným českolipským úředníkem byl včera jmenován Josef Zachrla, dlouholetý vedoucí finančního odboru na radnici.

Zachrla je za posledních dvacet let teprve druhým tajemníkem. Funkci přebírá po Janu Hladonikovi, který stál v čele českolipských úředníků od roku 1995 a funkce se na vlastní žádost vzdal letos k 1. září.

Zachrlu včera jmenovala do funkce starostka města Romana Žatecká. Zachrla, který působí na českolipské radnici od roku 1996 a po celou dobu v pozici vedoucího finančního odboru, vzešel jako nejúspěšnější kandidát z výběrového řízení. Do něj se přihlásilo celkem osm uchazečů, řízení podstoupilo sedm z nich, jeden nesplnil podmínky.

„Mým záměrem je budovat vstřícný a otevřený úřad, jehož hlavním cílem bude spokojenost občanů města. Je potřeba, aby všichni úředníci města takto uvažovali," řekl včera na jednání zastupitelů Zachrla. „Chci také vytvořit prostor pro tým vysoce renomovaných a erudovaných odborníků, kteří budou poskytovat služby občanům na profesionální úrovni a zároveň budou mít klid a prostředky na svou práci."

Starostka Romana Žatecká řekla, že Zachrlu vnímá „jako člověka vysoce kompetentního a strategicky uvažujícího a na svém místě."