Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Radnice měla diktovat, kteří strážníci mají dostat padáka

Česká Lípa - Příčinou současné války mezi radnicí a městskou policií je také šíření pomluv a urážek.

10.3.2015 9
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Milan Holakovský

Tito strážníci musí skončit. Měli by dostat výtky za neplnění povinností. Tito mohou zůstat. Seznam konkrétních jmen, která mají zmizet z městské policie, byl možná jádrem sporu, který postavil proti sobě představitele města a radní Pavlu Procházkovou, která byla pověřena řízením městské policie a kterou se chystá vedení města za to, že se postavila na odpor, zítra odvolat.

Starostka České Lípy Romana Žatecká tvrdí, že vedení města personální záležitosti u městské policie neřešilo.

„Byli mi nadefinováni lidé, kteří mají městskou policii opustit a kteří mají zůstat," uvedla pro Deník uvolněná radní Pavla Procházková. Protože odmítla výtkami za neplnění povinností „likvidovat" strážníky na indexu, kteří se novému systému u městské policie přizpůsobili a své povinnosti si plnili, měla se kvůli tomu údajně dostat do křížku s vedením města.

Starostka Romana Žatecká to ale odmítá. „Vedení města radní Procházkovou neúkolovalo, řízení je v její kompetenci, proto i ona rozhodovala a rozhoduje, kdo má z městské policie odejít a kdo zůstat," uvedla pro Deník Žatecká a dodala: „Personální záležitosti jsme jmenovitě neřešili, protože ani nejsme seznámeni s tím, kdo je jak ve struktuře zařazen."

Ať už má v tomto sporu pravdu kterákoliv strana, ukazuje to, jaké důsledky má pro město i situaci u městské policie působení takzvané neoficiální městské policie, za kterou vystupuje Českolipan Karel Šiktanc.

Pomluvy, plivance a urážky hrají prim

Jeho upozorňování na nešvary u městské policie se v průběhu času zvrhlo v plivání a kydání špíny na všechny, kteří ho kritizují, kteří mu vadí, kříží plány nebo se kterými je ve sporu. Jako první to odnesl strážník Jiří Pachovský, který se se Šiktancem dodnes soudí, poslední obětí „stínového velitele městské policie" je zastupitel Petr Skokan, kterého Šiktanc uráží na facebookovém profilu, jenž založil, ale i v diskusích na internetu.

Kromě facebooku šíří Šiktanc své postřehy i prostřednictvím e-mailů, kterými zásobuje vedení města. Celou řadu zpráv nadšeně posílal i radní Pavle Procházkové do té doby, než se postavila radnici na odpor.

ČTĚTE TAKÉ: Výhrůžky i trestní oznámení. Válka mezi radnicí a strážníky v Lípě dál graduje

Vedení města vyšlo Šiktancovi vstříc, když stáhlo žalobu proti němu za poškození dobrého jména města. Podle starostky Romany Žatecké chce totiž radnice se Šiktancem nadále spolupracovat. „Stažení žaloby je výrazem toho, že chceme za spory udělat tlustou čáru a začít spolupráci (se Šiktancem) znovu," uvedla pro Deník Žatecká.

Podmínkou mimosoudní dohody je ale to, že Karel Šiktanc musí upustit od nepravdivého a hanlivého osočování strážníků.

Na to, že dohodu dodržuje, má podle starostky České Lípy dohlížet tisková mluvčí města Kristýna Brožová. „Dohled nad sociálními sítěmi má tisková mluvčí, která je každý den monitoruje a informuje vedení," objasnila starostka.

Nynější válku mezi radnicí a městskou policií pocítí kromě aktérů samotných také městská kasa. Už jenom kvůli tomu, aby odvolali bývalého ředitele Lubomíra Meryho a složitě převedli pravomoci k řízení městské policie radní Procházkové, museli si představitelé města najmout dalšího právníka, resp. právničku, specialistku na pracovně-právní vztahy.

Například včera za ní starostka Romana Žatecká musela odjet na jednání do Prahy (což představuje další náklady), aby advokátka, která už radila s odchodem Meryho, poradila i s odchodem radní Procházkové.

„Investice do kvalitní právní konzultace je určitě lepší, než investice do případných budoucích soudních sporů, které by nám mohly hrozit," vysvětlila Romana Žatecká.

Právní kontakty se radnici navíc budou nepochybně hodit, protože trestních oznámení i oznámení o přestupcích na adresu vedení města v posledních dnech raketově přibývá.

Strážníci městské policie podali například podnět k přestupkovému řízení za to, že starostka Žatecká a místostarosta Raninec neoprávněně vstupovali do pracoviště kamerového systému. A strážníci podali také trestní oznámení, které nechtějí blíže specifikovat, aby neohrozili vyšetřování.

Policie se už nyní také zabývá zamlčením informace o zdravotně závadné vodě ve Sportareálu.

Autor: Michael Polák

10.3.2015 VSTUP DO DISKUSE 9
SDÍLEJ:
Tradiční charitativní show modelingové agentury Reas Agency, který proběhla v Novém Boru, letos pomohla malému Damienovi z České Lípy, který po mozkové obrně zůstal tělesně postižený.
19

OBRAZEM: Modelky v Boru předváděly pro dobrou věc

Peníze. Ilustrační fotografie.

ANKETA: Měla by existovat možnost posílat část sociálního pojištění na rodiče?

Sněhový festival zamíří v sobotu do Nového Boru

Nový Bor - Celovečerní pásmo špičkových filmů o extrémním lyžování, zimním lezení, skialpinismu a dalších zimních radovánkách přinese Snow Film Fest, který se uskuteční v sobotu 21. října od 16 hodin v Městském kině v Novém Boru.

ANKETA: Měla by příští vláda umožnit zdravotní nadstandardy?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

ANKETA: Měli by otcové povinně čerpat část rodičovské dovolené?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

Strany a hnutí v kraji vysílají do volebního boje nejvíc žen v ČR

Liberecký kraj - V Libereckém kraji postavilo kandidátky pro volby do Poslanecké sněmovny celkem 24 stran. Devět z nich, tedy 32 procent, má v čele ženu. Z pohledu genderové politiky jsme tak na tom nejlépe z celé republiky

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení