Kromě zástupců Krajského úřadu Libereckého kraje se jednání zúčastnil také Robert Gamba, ředitel Centra vzdělanosti Libereckého kraje a Karel Bárta, ředitel České školní inspekce Liberec. „Poněvadž se v poslední době změnilo mnoho zákonů a vyhlášek, budeme diskutovat především o nové legislativě,“ podtrhuje Alena Forgáčová, vedoucí odboru školství, kultury a sportu Městského úřadu v Novém Boru.

V souvislosti s tím zmínila například paragraf 32 a) školského zákona. Ten se týká spolupráce škol a školských zařízení. Novinkou je, že pokud se příspěvková organizace stane partnerem nebo nositelem projektu financovaného z prostředků Evropské unie, musí si vyžádat souhlas zřizovatele, tedy obce či města.

Vedoucí odboru školství, kultury a sportu ředitele informovala rovněž o změnách zřizovacích listin příspěvkových organizací v souvislosti se změnou zákona č. 250/2000 Sb. „Hovořili jsme také o dodržování autorského zákona ve školách, o způsobu podávání projektů na prevenci sociálně patologických jevů a v neposlední řadě o připravovaných burzách škol,“ jmenuje namátkou, čím vším se na celodenní pracovní poradě ředitelů zabývali, Alena Forgáčová.

Na poradě také vystoupil tajemník novoborského městského úřadu Antonín Metál. Ten přiblížil zástupcům škol datové schránky a připomněl jim veškeré změny týkající se spisové služby.

Ředitel České školní inspekce Karel Bárta podal přítomným informace o kontrolní činnosti ČŠI a upozornil je zejména na nejčastější pochybení, s nimiž se pracovníci inspekce na kontrolách setkávají. S činností Centra vzdělávání Libereckého kraje a nabídkou dalšího vzdělávání seznámil ředitele Robert Gamba.