Tvůrkyně uspěla v konkurenci dalších 85 výrobků od 28 soutěžících, kteří se letos do klání přihlásili. Slavnostní předávání cen proběhlo v úterý 27. září v Kulturním domě Crystal v České Lípě. Soutěž potřetí společně vyhlásila města Česká Lípa a Nový Bor, celkově šlo o její čtvrtý ročník.

„Soutěž o Regionální českolipský výrobek roku je výbornou příležitostí prezentovat šikovné řemeslníky a firmy v regionu. Se soutěží je spojena nejen mediální pozornost, která láká k výrobcům další zákazníky, ale také finanční odměna,“ řekla českolipská starostka Jitka Volfová. Výrobci navíc získají možnost účastnit se městských akcí, kde mohou též své výrobky prodávat. „Myslím, že jde o správné spojení, ze kterého mají profit všichni. Je velmi radostné pochlubit se výrobci a jejich úžasnými výrobky,“ dodala Volfová.

close Vítězky jednotlivých kategorií. Zleva zástupkyně firmy Usušený - Diamond Care, Zuzana Froňková a Tereza Hromádková. info Zdroj: se svolením Města Česká Lípa zoom_in Vítězky jednotlivých kategorií. Zleva zástupkyně firmy Usušený - Diamond Care, Zuzana Froňková a Tereza Hromádková.

Novinkou čtvrtého ročníku byla kategorie Hlas veřejnosti, kde si mohli mezi přihlášenými výrobky zvolit vítěze sami lidé prostřednictvím hlasování na výstavě v Centru textilního tisku nebo na jarmarku, který byl doprovodným programem k letošním Pivním slavnostem. Hlasovacích lístků bylo v této kategorii odevzdáno celkem 366, polovina na výstavě a polovina na jarmarku.

„Absolutním vítězem této nové kategorie, který si kromě diplomu odnesl ještě finanční odměnu pět tisíc korun, byla loutka jezevčíka Pepina z firmy Pepino Puppets manželů Libora a Petry Olšaníkových z Chotovic,“ informovala mluvčí českolipské radnice Kristýna Kňákal Brožová.

Stejně jako v loňském roce byli na slavnostním večeru představeni postupně všichni vítězové tří soutěžních kategorií. Vítězem kategorie textilní a oděvní tvorba a zároveň absolutním vítězem soutěže se stala ručně tkaná plédová ponča, mezi potravinami zvítězilo Vepřové se zázvorem od firmy Usušený – Diamond Care a v kategorii řemesla a umělecké výrobky si prvenství odnesla Tereza Hromádková za své papírové Božské květiny. Všichni vítězové jednotlivých kategorií si kromě diplomu odnesli také finanční odměnu 5 tisíc korun, absolutní vítěz navrch získal dalších 15 tisíc korun.

Letošní vítězové:

kategorie oděvní a textilní tvorba
3. místo Věra Najbrtová, Nanynka IZS „policistka, psovodka“
2. místo MYM-eco, Martina Benešová, Lněný kabát
1. místo Tradiční venkov, Zuzana Froňková, ručně tkaná plédová ponča – „Čtyři roční období“

řemesla a umělecké výrobky
3. místo Jana E. Ruská, Obliny
2. místo Haidl Jiří, Sklárna Svojkov, Rüsselbecher, replika poháru ze 7. století
1. místo Tereza Hromádková, Božské květiny

potraviny
3. místo Kozí farma Nový Dvůr, manželé Krejzovi, Kozí brynza
2. místo Zmrzlinárna Ralsko, Ivana Jablonovská, Malinový sorbet 1
1. místo Usušený – Diamond Care s. r. o., Vepřové se zázvorem

Kategorie Hlas veřejnosti
3. místo Jana Kordíková, Kukadlinka, kreslená postavička
2. místo Simona Fišerová, Rolovací batoh
1. místo Libor Olšaník, Pepino Puppets, Jezevčík Pepino