Ty se stanou historií. Nemocnice totiž končí s chemickým vyvoláváním snímků a přechází na digitalizaci všech svých rentgenů. „Je to úplně stejné jako přechod od fotografování na film k digitálnímu fotoaparátu," říká Radek Havlas, ředitel pro zdravotní obory a předseda představenstva nemocnice.

Podle něj digitalizace rentgenových pracovišť přinese výrazné zvýšení komfortu pro pacienty. „Zkrátí se doba veškerého vyřizování spojeného s rentgenovými snímky a pacientovi to ušetří cestování, obcházení a dohánění snímků."

Snímky teď budou elektronicky putovat nejen mezi odděleními v rámci areálu nemocnice, ale také na další, například specializovaná pracoviště. „Dosud to bylo tak, že pacient dostal obálku se snímky, odjel do Prahy, tam mu řekli, co a jak, za dva dny se vrátil informovat o dalším postupu. To už padá. Teď pojede do Prahy bez obálky a tam mu řeknou, že už jeho snímky viděli," říká o změně Havlas.

Veškerá dokumentace podle něj bude digitalizovaná, navíc zálohovaná. Nemocnice si od změny slibuje zvýšení efektivity provozu, ale také i nulové nároky na skladovací prostory.