Silničáři tam budou opravovat zhruba půldruhého kilometru dlouhý úsek frekventované silnice I/13. Doprava bude svedena na polovinu vozovky a kyvadlově řízena semafory.

Řidiči by se měli připravit na zdržení, po silnici totiž denně projede kolem 7 tisíc automobilů, ve městě se proto mohou tvořit kolony. „Práce skončí do konce července,“ řekl Pavel Slavík z odboru dopravy Libereckého kraje. Opravy v Kamenickém Šenově nejsou jedinou komplikací, která motoristy na Českolipsku čeká.

Opravuje se na Ramši i ve Svoru

Už ve čtvrtek se začalo pracovat na rekonstrukci mostu Ramš na silnici I/9 nedaleko Zahrádek u České Lípy. Práce tam potrvají až do 9. října.
Už od března brzdí na stejné silnici dopravu také stavební práce u Svoru.

Na vytíženém úseku směrem na Rumburk a česko-německou hranici opravují silničáři propustky pod silnící a opěrné zdi. I tam musejí motoristé počítat se zdržením, vozovka je částečně uzavřena a dopravu řídí semafory. Pracovat se tam bude do konce července.

Omezení: Jablonné a Kozly

Po neděli začne také oprava mostu na frekventované silnici I/13 za Jablonným v Podještědí směrem na Kunratice. Rychlost tam bude snížena na 50 kilometrů v hodině a dopravu budou až do poloviny října řídit semafory. Hlavně v dopravních špičkách se i tam mohou tvořit kolony.

Stejné omezení čeká na motoristy od pondělí také na dvoukilometrovém úseku silnice I/15 nedaleko obce Kozly na Českolipsku. Tam by měla oprava skončit ještě v červenci.

Velká dopravní omezení čekají řidiče při průjezdu Mimoní, kde se staví nedaleko od sebe hned dvě kruhové křižovatky. Provoz je tam kvůli stavbě výrazně omezen a dopravu na jednom úseku řídí semafory. Zcela uzavřený je průjezd městem pro nákladní automobily, pro něž jsou vyznačeny objízdné trasy.
Stavební práce jsou naplánovány až do konce prázdnin. Nové křižovatky ale zklidní dopravu ve městě a zvýší bezpečnost chodců.