„Taky nemusíme opravovat nic! Klidně můžeme nechat všechny mosty kolem Desné spadnout,“ odmítal hejtman Stanislav Eichler (ČSSD) námitky Starostů pro Liberecký kraj. „Je to špatné rozhodnutí, když si úvěr na opravy mostů v této chvíli vezmeme,“ protestoval Radim Zika (ODS).

K tomu dodal Marek Pieter ze Starostů: „Smlouva s bankou je špatná. Budeme platit penále za to, když úvěr nevyčerpáme. Pokud bychom si například z něj vzali jen 50 milionů, musí kraj platit bance sankci 225 tisíc ročně!“

Přidal se i Jaroslav Švehla z ODS. „Vy něco zavedete, jako třeba proplácení zdravotnických poplatků, a pak zjistíte, že je to špatně, a musíte to rychle rušit,“ řekl. Mezi zastánce úvěru patřil Miloš Tita z KSČM, který se obul i do Starostů, že sami ve svých městech také dělají dluhy a na nic se neohlížejí. Martin Půta mu navrhl, že dluhy obcí by si mohli spolu vyříkat o přestávce.

„O přestávce se spolu bavit o dluzích nebudeme. Vy nebudete chtít, protože taková debata už nebude mediálně zajímavá,“ rozohnil se Tita. Radní Zdeněk Bursa (ČSSD) zdůraznil, že projekt na opravy mostů kraj připravoval téměř 3 roky. „Od té doby jste jako zastupitelé několikrát odhlasovali, že se s havarijním stavem mostů musí něco dělat,“ podotkl. „Tady se rozhazuje, a ať to v příštím volebním období zaplatí někdo jiný,“ připomněl Jiří Drda za Starosty.