Jde především o to, kterým směrem by město mělo investovat. Radnice se na to tak ptá ještě před rozhodováním o rozpočtu na příští rok.

Lidé v anketě čekají například otázky typu, proč navštěvují či naopak nenavštěvují Jiráskovo divadlo, zda a jak jejich rozhodování ovlivňuje program nebo co je od návštěvy divadla popřípadě odrazuje. „Chceme také zjistit, zda v České Lípě žijí milovníci divadelního umění, nebo zda je tu takových příznivců minimum. Názor veřejnosti, který lidé mohou vyjádřit prostřednictvím ankety, je pro město velice cenný," informuje českolipská radnice.

Anketu zájemci najdou na webových stránkách města Česká Lípa, odpovídat lez až do konce října. O rekonstrukci Jiráskova divadla se v České Lípě hovoří už dlouhá léta.

Patnáct let se v České Lípě připravovalo nové divadlo, proběhla architektonická soutěž, případ několikrát řešil antimonopolní úřad, vznikla studie na rekonstrukci Jiráskova divadla, i ta nakonec skončila v šuplíku i před soudem.

Naposledy se v České Lípě letos v lednu mluvilo o vzniku divadelního sálu v kulturním domě Crystal, postaveném v 80. letech.