„Máme zájem se na posledním rozloučení podílet, ale vše bude záležet především na jeho rodině,“ řekl Havner. Během soboty už ale bylo zřejmé, že poslední rozloučení je naplánováno na středu 7. prosince odpoledne ve smuteční síni v České Lípě.

Vyplývá to ze zveřejněného smutečního parte a zprávy krajského ředitelství Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje: „Přáním rodiny zesnulého je, aby se poslední rozloučení obešlo bez přítomnosti médií, mikrofonů, kamer a fotoaparátů,“ vzkázala v sobotu večer redakcím Eva Klímová, zastupující mluvčí HZS Libereckého kraje.

Před hasičskou zbrojnicí ve Skalici u České Lípy je od osudného dne malé pietní místo se svíčkami a černou vlajkou. Na pozdní odpoledne soboty 3. prosince měli v centru obce skaličtí dobrovolní hasiči připravené sousedské adventní setkání s mikulášskou pro děti. Podobně jako u jiných akcí byl u jejích příprav a organizace právě zesnulý hasič. „Z piety k Honzovi jsme akci zrušili, balíčky pro děti máme připravené, ale vynahradíme jim to jindy,“ uvedl Jiří Havner.