Do posledního místa loni zaplnili návštěvníci festivalu Rozmarné léto pláž Klůček u Máchova jezera. I letos bude festival pro celou rodinu lákat na oblíbená jména z hudebního světa v čele s Tomášem Klusem a bohatý program pro děti. Vypukne v sobotu 21. července. „Loňský ročník festivalu byl velmi úspěšný. Letos se jej snažíme opět o něco vylepšit, a dopřát tak návštěvníkům nejen skvělý hudební program, ale i komfortní areál,“ říká jedna z organizátorek Martina Jablanovská.

Martin Prokeš, ředitel Mezinárodního hudebního festivalu Lípa Musica.
Šéf hudební festivalu Martin Prokeš si plní sen. Lípu Musicu zahájí Kožená

Co letos festival nabídne?
Rozmarné léto je velmi pestrý festival, kde si na své přijde celá rodina. Jako každým rokem čeká návštěvníky skvělý hudební program, o který se postará například Tomáš Klus, Žlutý pes, Voxel, Jarda Uhlíř a mnoho dalších. Děti budou mít svou vlastní stage, kde probíhají dětská představení a soutěže. A pro všechny návštěvníky spousty jídla a pití. Rozmarné léto ale nabízí hlavně pohodu, atmosféra festivalu na pláži plné nadšených lidí je nezapomenutelná.

Připravili jste pro třetí ročník nějaké novinky?
Letošní Rozmarné léto bude ve znamení muzikálu Pomáda. Návštěvníky čeká nejen představení známého muzikálu, ale i přesun do životního stylu Ameriky v 50. letech. Budeme moc rádi, když se k nám lidé přidají a zkusí se do této doby svým oblečením stylizovat. Odměna je nemine.

David Koller
Cvikov bude v létě hostit nový hudební festival

Kolik návštěvníků dorazilo loni a kolik čekáte letos? Přeci jen pláž není nafukovací…
Loni navštívilo Rozmarné léto více než 3000 lidí, což se blížilo stropu kapacity celého festivalu. Proto letos neuvažujeme o tom, jak tam dostat více lidí, ale spíše o tom, jak si své stávající návštěvníky hýčkat, aby se na Rozmarné léto rádi vraceli.

Perličkou Rozmarného léta je, že se lidé mohou na akci dostat také parníkem. Bude to možné i letos?
Ano, loni se tato služba velmi osvědčila. Koneckonců proč ne, festival je skvělým zakončením rodinného výletu na parníku po Máchově jezeře a ušetří spousty kroků těm línějším.

Hudba, pohoda i déšť. Sobotní festival Rozmarné léto na pláži Klůček u Máchova jezera nabídl vše, co k takové pravé letní akci patří.
Rozmarné léto přilákalo k Mácháči stovky lidí

Máte už vyhlídnuté nějaké interprety na příští ročníky?
Ještě jsme o programu na další ročníky nepřemýšleli, nicméně opět se pokusíme hlavní pódium osadit pohodovými a fajn kapelami. Všichni naši účinkující jsou poslechové a veselé party. Naším cílem je, aby se návštěvník pohodlně usadil na pláži, dobře se najedl a napil, zazpíval si a zatančil, takže u nás žádné tvrdší žánry nehledejte. Rozhodně nebudeme zapomínat ani na děti, pro které je určena velká část našeho programu. Letos je přijde pobavit kouzelník Richard Nedvěd.