Dobrá polovina pečiva z nabídky velkých obchodních řetězců se totiž jen jako čerstvé tváří. Koblihy, kaiserky, ale i celozrnné bagety jsou často rozmražované nebo dopékané z polotovarů. Díky nové vyhlášce ministerstva zemědělství ale lidé budou přesně vědět, co kupují. Rozmrazované nebo dopékané pečivo musí být od středy 1. srpna zřetelně označené.

Českolipský deník se vydal do tří velkých supermarketů v České Lípě – Kauflandu, Albertu a Intersparu na Borské ulici –   aby vypátral, jak na tom řetězce s dodržováním vyhlášky jsou. Všechny svou povinnost splnily.

Nikdo z lidí ale nové cedulky příliš nezkoumal. „Kdybyste se mě na to nezeptala, tak o nových cedulkách ani nevím. Myslím, že si lidé stejně budou dál kupovat pečivo, které jim chutná. Bez ohledu na to, jestli je čerstvé nebo rozmrazované," odpověděla na dotaz Českolipského deníku Jana Frincová.

Propagují čerstvost

V Intersparu mají údaj o čerstvosti napsaný hned pod názvem pečiva. Zaručeně čerstvé, přímo z intersparské pekárny, jsou nejrůznější druhy chlebů, rohlíky nebo makovky. Dopékané z polotovaru je zejména sladké pečivo, jako jsou povidlové taštičky, meruňkové kapsy, závin s jablečnou náplní, ale také sýrový croissant. K rozmrazovanému pečivu patří v Intersparu také skořicové rohlíky, koblihy nebo máslové peřinky.

Do propagace vlastního čerstvého pečiva se s vervou pustili v Albertu. Již z dálky zákazníky praští do očí velké zelené cedule, které hlásají, že rohlíky upekla místní pekárna. Čerstvé tam mají například bagety nebo makovky. Z polotovarů dopékají kaiserky, venkovské bochánky nebo máslové croissanty.
V Kauflandu nabízejí čerstvé pouze běžné chleby a rohlíky. Ty řetězec dováží z Jizerských pekáren. Ostatní pečivo, včetně fitness bulek, baget, sladkého pečiva nebo ostatních druhů chleba je dopékané z polotovarů. „Docela mě zklamalo, co všechno není v Kauflandu čerstvé. Nakupovat jinde ale asi nezačnu," poznamenal Petr Chudil.

A co na to říkáte vy? Kupujete čerstvé nebo mražené pečivo?

Tomáš Dalík, Česká Lípa: "Já si kupuji zásadně čerstvé pečivo. Když jsem v práci, chodím si pro něj  do pekárny. Pečivo nakupuji ale i v supermarketech."

Jiří Pilský, Nový Bor: "Je mi to jedno. O tom, že je pečivo dopékané nebo rozmrazované, vím už dávno. Dělal jsem totiž brigádníka v pekárně v Kauflandu."

Lucie Kroupová, Doksy: "Absolutně neřeším cedulky u pečiva. Dost mě ale zarazilo, když jsem si nedávno v Lidlu koupila ráno koblihu a ještě byla napůl zmražená."