Město bude v příštím roce hospodařit s historicky nejvyšším rozpočtem, a to více než 716 milionů korun. Přestože v uplynulých letech byl rozpočet nižší, částku 110 milionů na investice nepovažovalo vedení města za nijak závratně vysokou. V letošním roce má odbor rozvoje města k dispozici právě 110 mil. Kč.
Samotné schvalování se prakticky obešlo bez diskuse, bylo znát, že rozpočet byl předjednaný.
Jedinou siskutující byla Vladimíra Šumová, která měla řadu velmi kritických připomínek. “Město nebere na vědomí, co si přejí lidé, ale vychází vstříc úzkým skupinám lidí a stavebním firmám,“ řekla na úvod. Upozornila například, že na hřbitově je víc laviček než v městském parku. „O takhle velkých penězích by měli rozhodovat odborníci. Myslím, že nikdo z místostarostů by nemohl jít do výběrového řízení na manažera ve velké firmě,“ dodala Vladimíra Šumová.
V roce 2008 začne podle místostarosty Jana Stejskala stavba venkovního bazénu v areálu dubického koupaliště. Je na ni vyčleněno 9 milionů korun. „Do léta ale nestihneme bazén uvést do provozu. Letos postavíme ten největší, 25 m dlouhý. Počítáme s 30 miliony na celý areál,“ dodal.

Jak uvedl místostarosta, dubické koupaliště by mělo mít tři bazény, jeden pro plavce a další dva menší pro děti, v areálu mají vzniknout i další místa pro rekreační vyžití. Nyní je příprava ve fázi vyřizování žádosti o územní rozhodnutí.
Radost mohou mít členové sborů dobrovolných hasičů ve Staré Lípě a v Dobranově. Rozpočet počítá pro každý z nich s téměř milionem korun na nákup cisternového vozu.
Milion korun je v příštím roce určený na cyklostezky a cyklotrasy, což ocenil zastupitel Miroslav Hudec. Další tři miliony vloží město do cyklostezky Varhany.
Na vnitřní vybavení Sportareálu schválili zastupitelé částku 10 milionů, na terénní a sadové úpravy kolem tohoto sportoviště pak další 2,6 mil. Kč. Na 20 milionů pak přijde dostavba šaten Sprotareálu. „Na dostavbu šaten požádáme o státní dotaci,“ upřesnila starostka Hana Moudrá.
Rozpočet také počítá se splátkami na nové byty na Ladech (10 mil. ročně), naopad v něm nejsou splátky za Sportareál. „Tuto rekonstrukci začneme platit v listopadu nebo prosinci, nyní probíhá soutěž na poskytovatele úvěru,“ vysvětlila Hana Moudrá.
Rozpočet České Lípy na příští rok je vyrovnaný. „V oblasti výdajů jsme se zaměřili na provozní výdaje a provedli řadu racionalizačních opatření. Výrazným negativem tohoto rozpočtu je velmi malá rezerva, která dává minimální prostor pro pokrytí mimořádných výdajů,“ uvedla starostka.

Další zprávy z regionu najdete zde