VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na schválení rozpočtu mají poslední šanci

NOVÝ BOR - Novoborští zastupitelé dospěli ke kompromisu a rozpočet snad stihnou

25.11.2007
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Milan Jaroš

Na rychle se blížící konec roku a nutnost schválit do konce roku městský rozpočet pro rok následující upozornil zastupitele na listopadovém zasedání tajemník novoborského městského úřadu Antonín Metál.
„Zastupitelstvo bude zasedat 12.prosince. Rozpočet nebude moci projednávat, pokud jeho návrh nebude předem vyvěšený alespoň patnáct dní na úřední desce,“ upozornil tajemník na zákonem stanovený termín zastupitele. „Pokud rozpočet neschválí zastupitelstvo do konce roku, přijde na řadu rozpočtové provizorium,“ dodal.
Během listopadového zasedání zastupitelstva padlo několik zásadních námitek k předběžnému návrhu rozpočtu. Některým zastupitelům se nelíbila plánovaná suma určená na mzdy zaměstnanců městského úřadu i ostatních zaměstnanců města, jiní měli výhrady k nízké částce, která má putovat do investic a rozvoje města.
Vedoucí finančního odboru městského úřadu Miroslava Peterková vyvracela pohotově všechny argumenty zastupitelů k původně připravovanému plánu, přesto ji zastupitelé pověřili k předložení upraveného návrhu, který na svém pracovním zasedání projednávali ve středu tohoto týdne. Na úřední desku musí nový návrh vyvěsit do 27.listopadu.
„Pokud do té doby na úřední desce nebude, nemohou ho zastupitelé 12.prosince projednávat,“ upozornil tajemník s tím, že pevně věří tomu, že termín stihnou a k rozpočtovému provizoriu nebude muset dojít.

„Na posledním pracovním setkání jsme našli kompromis ke všem problematickým otázkám,“ sdělil předseda finančního výboru města Milan Přívratský.
„Úspory na mzdách město našlo a vyhovělo tak částečně námitkám některých zastupitelů. Veškeré finanční prostředky získané z prodeje majetku by město mělo využít na další investice. Na tom jsme se také shodli. Kompromis jsme našli i ve financování kultury a sportu,“ ubezpečuje na závěr Milan Přívratský.
Vše tedy nasvědčuje tomu, že zastupitelé rozpočet schválí a Novoborští budou moci konečně v klidu spát.

Další zprávy z regionu najdete zde

25.11.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

V českolipském muzeu se v pátek křtila Zlatá kniha českých pohádek.
9

OBRAZEM: Novou knihu pohádek pokřtila herečka Sandra Nováková

Českolipský deník.

KRÁTCE: Řidič nadýchal 2,5 promile. Nové hřiště se těší oblibě

OBRAZEM: Právě jsme se narodili - miminka 42. týdne 2017

Česká Lípa - Miminka narozená v uplynulém týdnu. K blahopřání všem šťastným rodičům se připojuje i redakce českolipského Deníku.

Mám opravdu strach, co z toho vzejde, říká poslanec Horáček

Liberecký kraj – Tři současní poslanci skončí. U Starostů i Pirátů zamíchalo pořadím kroužkování. Atmosféru  ve volebních štábech i reakce krajských lídrů shrnují  slova: Radost, obavy a  zklamání.

Na Jedlovou už jen rychlíkem

Českolipsko, Liberecký kraj - Některé z plánovaných změn jízdních řádů vlaků a autobusů se setkaly s kritikou. Dotknou se i oblíbených turistických destinací.

Baborák: Lípa Musica oživuje region, do kterého mě to už řádu let táhne

Česká Lípa /ROZHOVOR/ - Novinkou letošního ročníku MHF Lípa Musica je umělecká garance.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení