„Rybáři loni slíbili, že se jeho stavem budou zabývat, ale uběhl rok a vodní plocha je stále ve stejném stavu. Bývala to chovná nádrž, ale teď je na jeho místě bažina,“ vyjádřila svou nespokojenost Gertruda Antolová z Nových Zákup. Proč se nic nezměnilo? Proč místní organizace nezapojila do úprav místa své členy, kterých je 400?
„Úpravu této plochy samozřejmě hodláme provést, ale je to především otázka financí, kterých se nám bohužel nedostává. Majitelem okolních pozemků a příjezdové cesty, která vede přes hráz, je soukromník a my bez jeho svolení nemůžeme s úpravami začít,“ řekl předseda místního rybářského svazu Jiří Jirouš. Podle jeho slov se do vodní nádrže nedá ani napustit voda, protože se její hráz bortí. „Musíme vstoupit do jednání s vlastníkem pozemků. Teprve až úpravy odsouhlasí, můžeme začít s prací,“ dodal Jiří Jirouš.
„Podle mého názoru je největším problémem fakt, že organizaci patří pouze vodní plocha samotná, pozemky kolem ní však už nikoliv,“ míní starostka Zákupy Miloslava Hudaková.
Ta také nabídla možnost řešení současné situace. „Jako město můžeme organizaci doporučit, a tak podpořit dotaci na opravy, o kterou by místní rybářská organizace případně chtěla zažádat. Každopádně je podpoříme, je to i v našem vlastním zájmu, aby tato lokalita vypadala hezky,“ uzavřela Miloslava Hudaková.