Po přívalovém dešti, který v neděli 10. června odpoledne zasáhl Českolipsko, se propadla část sádrokartonového stropu na toaletách Kulturního domu Crystal v České Lípě. Hasiči museli z kina evakuovat 34 lidí. Nikomu se nic nestalo.

„Voda protekla vzduchotechnikou až do chodby sociálního zařízení vedle kinosálu. Zřejmě se na ploché střeše ucpal odtok a část stropu nápor vody nevydržela,“ uvedl řídící důstojník českolipských hasičů Filip Drchota. Hasiči odpojili elektřinu a místo předali správci budovy.

Vzniklá škoda podle ředitele Kultury Česká Lípa Petra Nováka nedosáhla ani tisíce korun a kino i ostatní prostory KD Crystal fungují bez omezení. „V současné době opravujeme poničené stropní desky. Žádné nebezpečí nehrozí,“ upřesnil Novák.

Pohřešovaná Kateřina Svatá.
PÁTRÁNÍ: Syn postrádá svou 55letou matku

Přívalové deště v České Lípě zatopily řadu sklepů nedaleko řeky Ploučnice. Hasiči odčerpávali vodu z domů v ulicích Mánesova, Čs. armády a na Smetanově nábřeží. „V těchto místech to tak bývá téměř vždy po silnějších deštích,“ dodal Drchota.

Hasiči v neděli zasahovali také u dvou dopravních nehod, v Borské ulici v České Lípě a u Chlumu, nedaleko Dubé zase spadl strom na auto. „Vyjížděli jsme zhruba ke dvacítce událostí. Všechny se obešly bez zranění,“ upřesnil řídící důstojník.

Ilustrační foto
Prudká bouřka na Českolipsku zaměstnala hasiče