Zapojte se do ON-LINE ROZHOVORU. Zeptejte se nejznámějšího českého hledače štěchovického pokladu Josefa Mužíka na to, co Vás zajímá.

ON-LINE ROZHOVOR NAJDETE ZDE

Odpovídat bude Josef Mužík v pondělí 8.října od tří do pěti hodin odpoledne.

O víkendu mohou zůstat českolipští řidiči klidní. Alespoň ti, kteří jezdí pouze po ulicích České Lípy.
Za celou dobu, kdy mají městští strážníci možnost měřit rychlost automobilů, neměřili ani jednou o víkendu a v nejbližší budoucnosti to ani neplánují.
„O víkendech je provoz na silnicích ve městě menší než během týdne. Proto nemá o víkendu smysl provádět měření,“ sdělil zástupce ředitele českolipské městské policie Antonín Doležal. „Zaměřujeme se především na místa, kudy chodí děti do školy a ani ty o víkendu do školy nechodí. Proto ani z tohoto důvodu nemá měření o víkendu smysl,“ dodal.
Českolipská Městská policie nevlastní radar a k měření si ho pouze pronajímá od soukromé firmy. Denní pronájem radaru přijde Městskou policii na sedmnáct tisíc korun a není se tedy čemu divit, že měření provádí především ve dnech, kdy je větší pravděpodobnost, že nachytá dostatek neukázněných řidičů.
Ze statistik vyplývá, že při každém měření vybere městská policie řádově desetitisíce korun a náklady na jeho pronájem se do městské pokladny vrátí více než trojnásobně.

Další zprávy z regionu najdete zde