Nemocnice v České Lípě a v Jablonci mají problém s navýšením platů pro zdravotníky. O tom rozhodla minulá vláda, mzda by se všem zdravotníkům měla zvýšit o 10 %. Kromě krajské nemocnice v Liberci, která má dobré ekonomické výsledky, však mají s tímto rozhodnutím ostatní nemocnice obrovský problém. Platy se mají zvednout k 1. lednu 2018.

Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa.
Nemocnice plánuje nákladné investiční akce. Hledá podporu u obcí

„Znovu se ukázalo, jak populistický slib vlády výrazně poškozuje ekonomiku ve zdravotnictví a vůbec nereaguje na situaci v nemocnicích. Navíc slib dnes už bývalého ministra Ludvíka, že náklady na zvýšení platů budou v úhradové vyhlášce, se ukázal jako falešný. K navýšení o 10 % musíme připočítat i částku 2.000 Kč pro sestry v třísměnném provozu, to již také musí nemocnice platit ze svého,“ uvedl Přemysl Sobotka, náměstek hejtmana pověřený řízením rezortu zdravotnictví.

Ing. Pavel Marek.  Bývalý manažer firmy Preciosa.
Pavel Marek obhájil funkci generálního ředitele českolipské nemocnice

Nemocnice s poliklinikou v České Lípě se zvýšením platů počítá, o kolik to přesně bude, však zatím není jasné. „V naší nemocnici stále probíhá kolektivní vyjednávání. Jejich výsledek budeme znát až po Novém roce,“ říká za českolipskou nemocnici Kateřina Amrichová.