Jeho hlavním zaměřením je obyvatelnost měst a šíření znalostí o ní směrem k široké veřejnosti. Okamura působil jako šéfredaktor architektonického časopisu ERA 21 a v letech 2013–2017 jako programový ředitel mezinárodního festivalu a konference pro obyvatelnější města reSITE. Od února 2019 do února 2023 byl děkanem Fakulty umění a architektury Technické univerzity v Liberci.

Beseda v České Lípě se uskuteční ve čtvrtek 2. listopadu od 17 hodin U bílýho černocha. Koncept Science Café vznikl ve Velké Británii a od roku 2008 se postupně rozšířil do řady měst také v Česku. Do České Lípy se projekt vrací po třech letech. Zatím jediné setkání, tehdy s astrofyzikem Jiřím Grygarem, se uskutečnilo v březnu 2020, pak plány organizátorů přerušila pandemie koronaviru.

„Snažím se navázat tam, kde jsem před třemi lety skončil. Už tehdy měl být naším hostem Osamu Okamura a konečně bude,“ říká hlavní organizátor setkání Zbyněk Reichert ze Science Café Česká Lípa s tím, že další akce se uskuteční v lednu 2024. Hostem bude jazykověděc Karel Oliva.

Mohlo by vás zajímat: V centru Lípy mohli lidé obdivovat novou fontánu. Zatím svítila jen o svátku

Zdroj: Deník/Petra Hámová