Neobvyklý postup zvolili policisté při záchraně 24letého muže z České Lípy, který si chtěl smrtelně ublížit. V sebevraždě mu zabránili pomocí elektrického paralyzéru. K tomuto účelu taser použili vůbec poprvé.

Ilustrační foto.
Vážná nehoda blokovala Šébr. Pro těžce zraněného řidiče letěl vrtulník

K silně opilému muži, který před ubytovnou v ulici Svatopluka Čecha v České Lípě vyhrožoval sebevraždou, vyjeli policisté a zdravotníci v sobotu v podvečer. Muž měl krvácející rány na rukou a vykřikoval, že se podřeže. Při tom si neustále přikládal na krk žiletku. Přesvědčování policistů, aby se nechal ošetřit, nikam nevedlo.

„Kdyby si vystresovaný muž vážně poranil krční tepnu, mohl by okamžitě zemřít, a to i navzdory tomu, že byli na místě zdravotníci. Policisté proto využili jeho chvilkové nepozornosti a použili k jeho záchraně jediný dostupný prostředek, který měli po ruce, a tím byl služební taser,“ uvedla mluvčí českolipské policie Ivana Baláková.

Kulturní dům Crystal Česká Lípa.
V kulturním domě se propadla část stropu, škody jsou minimální

Poté, co muže paralyzér zasáhl, ho ošetřili zdravotníci a byl převezen do nemocnice. „V souvislosti se zákrokem spojeným s použitím taseru mu žádné zranění nevzniklo,“ dodala Baláková. Paralyzér policisté za normálních okolností používají jen proti agresivním a ozbrojeným pachatelům trestné činnosti. V loňském roce tak učinili v pěti případech.