VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Sekačky omezovat nebudou

Doksy - Vyhlášku o držení nedělního klidu v Doksech neschválili.

1.6.2016
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/archiv

Od čtvrtka do soboty do ranních hodin hlasitá hudba a nedělní ráno za zvuku sekaček a motorových pil. Přesně kvůli těmto důvodům někteří obyvatelé Doks bojují za omezení hluku. Vyhlášku, která by alespoň v neděli zakazovala používání hlučných strojů, ale zastupitelé města u Máchova jezera neschválili.

O protihlukové vyhlášce se v Doksech mluví již od konce února. Podnět dal jeden ze zastupitelů a případné omezení se mělo týkat jednak hluku z noční hudební produkce, především z diskotéky Bílý kámen, která v letní sezoně láká lidi z celé České republiky, a také bezohledného užívání strojů způsobujících hluk o víkendech.

„Názory se samozřejmě různily. Jedni argumentují tím, že celý týden hodně pracují, nemají tedy prostor si tyto činnosti udělat ve všední dny. Druzí říkají, že také celý týden hodně pracují a mají tedy právo alespoň v neděli si v klidu užít svých zahrad a teras a nenechat se obtěžovat sekačkami, motorovými pilami, křovinořezy a cirkulárkami," uvádí starostka. I proto se na květnovém jednání zastupitelé rozhodli dát vyhlášce červenou kartu a návrh nechválili.

S hlukem z produkce diskotéky Bílý kámen se ale přeci jen něco dít bude. Na základě stížností se nedávno konala schůzka vedení města s provozovatelkou diskotéky. „Smyslem této schůzky bylo najít řešení, jak vzájemně sladit podnikání v této lokalitě s právem občanů na klidné bydlení," uvádí Šárka Harcubová, zastupitelka města Doksy.

S návrhem řešení přišla sama majitelka diskotéky. Navrhla změnu v systému ozvučení venkovní terasy, protože právě na hluk z terasy byly nejčastější stížnosti. Ke změně by mělo dojít v červnu. „Žádáme obyvatele, aby hlučnost v průběhu měsíce června sledovali a neprodleně oznámili na městský úřad, bude-li hluk stále obtěžující," dodává Hrubcová.

Smyslem změny je určité vyladění technických parametrů tak, aby obyvatele lokality kolem Bílého kamene nadměrný hluk dál neobtěžoval. Zda budou tyto změny v ozvučení dostačující, poslouží radě města v rozhodování o případném udělování výjimek na venkovní produkci

Podle starostky je řešení problému s hlučností hlavně na sousedských vztazích. „Bez ohledu na to, zda vyhláška bude či nebude, je to o sousedské toleranci. Soused by měl tolerovat souseda, že je neděle a že to, co si mohl udělat v týdnu odpoledne nebo v sobotu, nebude zbytečně nechávat na neděli, aby rušil. A naopak soused by měl tolerovat souseda, že když v týdnu a v sobotu pršelo, tak si soused musí tu trávu někdy posekat a dříví někdy pořezat. Předpokládám, že by to neměl dělat v osm hodin ráno, stejně jako v pravé nedělní poledne," doplňuje Eva Burešová.

Autor: Kateřina Charvátová

1.6.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Na Jedlovou už jen rychlíkem

Radek Baborák se na festivalu osobně představí v sobotu 28. října v Novém Boru se svou Orquestrinou a účastníky populární StarDance.

Baborák: Lípa Musica oživuje region, do kterého mě to už řádu let táhne

ON-LINE: Odvolili političtí lídři, hokejista i 103letá Českolipanka Anna Hejná

Liberecký kraj – Ve 14.00 hodin se otevřely dveře 583 volebních místností v kraji. Po čtyřech letech lidé volí své zástupce v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR. Bojuje se o 8 poslaneckých míst v Libereckém kraji. 

Historickou podobu Lípy promítnou ve 3D

Česká Lípa - K Mezinárodnímu dni archeologie si v českolipském Vlastivědném muzeu a galerii na sobotu připravili pestrý program, který obsáhne takřka celé historické centrum města.

Kam za sportem na Českolipsku

Českolipsko - Pozvánky na sportovní víkend u nás na okrese.

Kvůli úniku plynu muselo 60 lidí na ulici

Česká Lípa - Hasiči evakuovali panelový dům na sídlišti Sever v České Lípě. Byl zamořený oxidem uhelnatým. Po důkladném vyvětrání se lidé mohli vrátit domů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení