Děvče okamžitě vzbudilo svého otce a řeklo mu o tom. Ten ihned vytočil linku 158, protože nebylo jasné, co se v sousedství odehrává, zda nejde o násilný trestný čin. "Na místo proto bleskově vyjela naše hlídka, když obyvatel dotčeného domu, kterým je 79letý osaměle žijící muž, na zvonění nereagoval, jeden z dvojice policistů vyšplhal na balkon domu a přes balkonové dveře se mu podařilo vniknout dovnitř," uvedla tisková mluvčí policie Ivana Baláková.

Policista v domě objevil seniora, který ležel v bezvědomí pod schodištěm. Než přijeli záchranáři uvolnili policisté muži dýchací cesty a kontrolovali jeho životní funkce. "Když seniora prohlédl lékař, konstatoval, že pádu ze schodů zřejmě předcházela závažná zdravotní indispozice, která souvisela jeho dlouhodobou diagnózou. Díky tomu, že se do péče lékaře dostal včas, podařilo se ho záchranářům stabilizovat ještě v sanitním vozidle. Nyní je stále ještě v nemocniční péči, nicméně jeho zdravotní stav se pomalu zlepšuje," dodala Baláková.

Na záchraně muže mají velký podíl nejen policisté a lékaři ale především všímaví sousedé, kteří neváhali zavolat pomoc, když se jim v sousedství něco nezdálo být v pořádku.