VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Seniory upozornili na nutnost být vidět

Česká Lípa - Preventivní akci, která má napomoci k větší viditelnosti chodců v silničním provozu, pořádali ve středu brzy ráno policisté v České Lípě.

9.12.2016
SDÍLEJ:

Preventivní akci, která má napomoci k větší viditelnosti chodců v silničním provozu, pořádali ve středu brzy ráno policisté v České Lípě.Foto: PČR

Zaměřili se na seniory, kteří jsou jednou z nejohroženějších skupin mezi účastníky silničního provozu.

„Lidé, které jsme oslovili, naši pomoc skutečně potřebovali. Městem za tmy procházeli vesměs jen v tmavém oblečení a žádný reflexní prvek na sobě neměli. O to víc je potěšilo, když jsme jim darovali nákupní tašky s reflexním pruhem a také reflexní pásky. Dokonce nám slíbili, že je budou opravdu používat," uvádí mluvčí českolipské policie Ivana Baláková.

Podle mluvčí je nutné dodat, že taška s reflexním pruhem sice významně pomůže ke zvýšení viditelnosti ve městě, ale v žádném případě nesplňuje podmínku zákona o silničním provozu. Ten říká, že chodec za snížené viditelnosti mimo obec je povinen mít reflexní prvky na sobě, tedy na svém těle. Proto od policistů dostali senioři i reflexní pásky, které si mohou upevnit třeba na rukáv. Součástí kampaně, která v Libereckém kraji probíhá v první polovině prosince, budou i besedy se seniory v domovech a seniorských klubech.

Seniorům byla věnována také nedávná přednáška v českolipské vile Adéla. „Hlavním úkolem policistů bylo informovat o kriminalitě páchané na seniorech. Přednášku vedl kriminalista David Fof, který se specializuje na tyto případy. Vysvětloval, že pachatelé této trestné činnosti často kalkulují s tím, že jsou senioři důvěřiví, citliví a empatičtí k ostatním," popsala Ivana Baláková.

Policista návštěvníky besedy seznámil s konkrétními případy a vybavil je informacemi, které jim pomohou nejrůznějším nástrahám zlodějů a podvodníků bezpečně čelit. „Senioři byli přednáškou skutečně nadšeni a velmi živě se o dané téma zajímali, proto si s poručíkem domluvili další schůzku na počátek příštího roku," dodala mluvčí.

Autor: Kateřina Charvátová

9.12.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Na Jedlovou už jen rychlíkem

Radek Baborák se na festivalu osobně představí v sobotu 28. října v Novém Boru se svou Orquestrinou a účastníky populární StarDance.

Baborák: Lípa Musica oživuje region, do kterého mě to už řádu let táhne

ON-LINE: Odvolili političtí lídři, hokejista i 103letá Českolipanka Anna Hejná

Liberecký kraj – Ve 14.00 hodin se otevřely dveře 583 volebních místností v kraji. Po čtyřech letech lidé volí své zástupce v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR. Bojuje se o 8 poslaneckých míst v Libereckém kraji. 

Historickou podobu Lípy promítnou ve 3D

Česká Lípa - K Mezinárodnímu dni archeologie si v českolipském Vlastivědném muzeu a galerii na sobotu připravili pestrý program, který obsáhne takřka celé historické centrum města.

Kam za sportem na Českolipsku

Českolipsko - Pozvánky na sportovní víkend u nás na okrese.

Kvůli úniku plynu muselo 60 lidí na ulici

Česká Lípa - Hasiči evakuovali panelový dům na sídlišti Sever v České Lípě. Byl zamořený oxidem uhelnatým. Po důkladném vyvětrání se lidé mohli vrátit domů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení